5 sierpnia 2021

Witaj w klubie

Po ostatnim roku szkolnym, kiedy królowało nauczanie online, w końcu zorientowałam się jak to tak naprawdę, od środka, z pozycji ucznia wygląda owa szkoła. 

 

Jak to zwykle bywa, jedni nauczyciele dawali radę, inni nie bardzo. Oczywiście doskonale zdaję sobie sprawę z tego, że niektórzy z nauczycieli lepiej sobie radzą w opcji face to face, ale no niestety nie sądzę, żeby różnica w prowadzeniu lekcji była wstrząsająco duża. 

 

Nie ma co kryć Rycerz jedne przedmioty lubi innych nie, a niektórych po prostu nienawidzi - jak sam to określa. Jednym z takich przedmiotów było wychowanie do życia w rodzinie. Co prawda Rycerz jest w wieku, w którym jeszcze nie jest pewien czy to go bardziej obrzydza, czy ciekawi, nie mnie jednak przysłuchując się tym lekcjom, miałam wrażenie, że jestem na katechezie.  

Druga rzecz, która mi się w tych zajęciach nie spodobała to fakt, że po kilku wspólnych lekcjach klasa została podzielona na chłopaków i dziewczyny i każda z tych grup miała osobne zajęcia. No ja przepraszam, ale wychodzi na to, że w wychowaniu do życia w rodzinie są tylko tematy dla chłopców i tylko dla dziewczyn. No ładna to rodzina. 

 

Ponieważ to na razie Rycerz chodzi do szkoły, nie wiem, jak wyglądają lekcje dla dziewczyn, jednak jeżeli tak jak dla chłopców to bez porządnej edukacji domowej dziewczyny nie odnajdą się w "świecie kobiet". I tu właśnie wkracza dla mnie taka książka jak ta wydana przez markę Your Kaya.

Nie, żeby nie wierzyła we współczesnych rodziców, ale wiecie co sama po lekturze tej książki, stwierdziłam, że jest sporo rzeczy, o których zapomniałabym wspomnieć mojej córce. Niby rzeczy oczywiste, codzienne, ale jeżeli mamy wprowadzać dziewczynę w tematy menstruacji, higieny intymnej, no po prostu w naszą kobiecą codzienność, to zwyczajnie nie pamięta się o wielu istotnych informacjach.

W tej książce jest wszystko, co potrzebne do pierwszych rozmów z dziewczynką. Tak, to książką zwracająca się do dziewczyn, ale myślę, że jeżeli będziemy naszych chłopaków wprowadzać w ten świat, to będzie coś, co nam bardzo pomoże. Ba myślę, że wielu dorosłych mężczyzn powinno przeczytać tę książkę, żeby co nieco zrozumieć.

Świetnie i przystępnie opisane konkrety. Prosto i zrozumiale wytłumaczone co i jak. Mamy tu i informacje o miesiączce jako takiej, ale także o środkach do higieny intymnej. Autorka książki, czyli Paulina Pomaska dodaje również tu swoje wspomnienia związane z miesiączkowaniem i co ważne myślę, że wiele dziewczyn odnajdzie w nich siebie. 

"Później, gdy jako nastolatce przyszło mi samej dobierać sobie podpaski i tampony, wstydziłam się stać przed półką z tymi środkami w drogerii. (...) Produkty w koszyku miałam poukładane strategiczne. Tak, by te "wstydliwe" nie leżały na wierzchu, ale też nie były pierwsze z brzegu po wyłożeniu na taśmę."

To jest świetna książka do pierwszych rozmów o okresie i środkach do higieny intymnej. Nam, rodzicom pozwoli usystematyzować temat, a dzieciakom w prosty sposób wyjaśni co i jak. 


Autor: Paulina Pomaska

Książka do kupienia TUTAJ 


A o świetnych produktach marki Your Kaya pisałam o TUTAJ

2 komentarze:

  1. Lektura jak najbardziej na plus ;) Chociaż nie miałam przyjemności poznać tej książki.

    OdpowiedzUsuń
  2. Świetna książka i inicjatywa! Mocno kibicuje takim pozycjom! :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać