1 lipca 2021

Jak długo trwa teraz?

To jest świetne!!! Jeżeli kiedykolwiek myśleliście, że jakieś Wasze pytanie jest dziwne, absurdalne itp... to wierzcie mi myliliście się. W tej oto książce, a mowa oczywiście o "Jak długo trwa teraz?" na pewno znajdziecie pytanie, które was zaskoczy, co ciekawsze na to pytanie będzie odpowiedź. Oczywiście są i pytania hm... "tendencyjne", na nie wszystkie z nich jednak znany prawidłową odpowiedzi.


Zacznijmy jednak od początku. Nie wiem doprawdy, komu ta książka bardziej przypadnie do gustu, dzieciom czy ich rodzicom. Jak głosi podtytuł "Fascynujące odpowiedzi na 191 najdziwniejszych pytań". Tak, pytania bywają dziwne, jak pisałam, są również i pytania typowe, są także pytania, które nigdy nas nie gnębiły, bo ich temat nigdy nas nie interesował. Jako osoba ciekawa świata, nie mam nic przeciwko takiemu zbiorowi pytań nazwijmy to od sasa do lasa 😊. Jeżeli tę książkę potraktujemy, jako lekturę dla dzieciaków to jej "zasięg" pytań, będzie jej atut. 


I tak, Rycerza po pierwsze zadziwił tytuł, myślał nad nim długo, aż w końcu postanowił książkę przeczytać. Czytał wybiórczo, bo zaczął od pytań, które wydały mu się ciekawe. Odpowiedzi są dość  krótkie, choć nie zawsze proste, czasami musiałam coś Rycerzowi dotłumaczyć, no ale mówimy o dziecku dziewięcioletnim.  

 

To, co nas interesuje, nie jest trudne do znalezienia. Książka jest powiedziona na działy, na przykład ciało ludzkie, życie na ziemi, fizyka, technologia itp... W każdym z tym rozdziałów mamy pytania z nimi związane. Na przykład w dziale domowe sekrety jest takie oto pytanie "Często się słyszy, że jedzenie odgrzewanego ryżu nie jest bezpieczne. Dlaczego?". 😁

 

Jest to świetna książka, można się dowiedzieć wielu rzeczy, o których nawet byśmy nie wiedzieli, którymi nawet nie specjalnie byśmy się interesowali, a okazują się ciekawe. Dla dzieciaków to ogromna dawka wiedzy, prostej i bardzo fascynujacej. 


Wydawnictwo: Insignis.

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać