7 maja 2015

Krzysia Strażniczka Mieczy


Wieczorne czytanie bajek musi odbywać się z książek z dużą ilością tekstu i małą ilością ilustracji inaczej nie ma mowy o spaniu. Idealną lekturą na wieczorne czytanie staje się więc Krzysia.

Mamy dwie książki z tej serii "Krzysia i tajemnica mieczy" oraz "Krzysia i intryga z trucizną".
Obie to kryminalne intrygi osadzone w "czasach dawnych" i bliżej nie określonych :) . Są zamki, miecze, giermkowie. Jest i dziewczę nieznoszące pracy w kuchni i pragnące zostać kiedyś rycerzem czyli Krzysia.Książki napisane ciekawie i interesująco, jednocześnie na tyle prosto, że mój prawie czterolatek załapał o co chodzi.  Mówiące miecze i zwierzęta bardzo przemawiają do wyobraźni dziecięcia mojego. Tak bardzo, że nasza kocica ponoć odpowiada na jego pytania :)Opowieści o Krzysi umilały nam zimowe wieczory za pewnie za jakiś czas wrócimy do niej ponownie.


2 komentarze:

  1. u nas ciągle i ciągle Gruffalo i Elmer. ciekawe czy kiedyś to się skończy ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. O, u nas już jest na półeczce. I mojemu synowi bardzo się podoba. Mnie też, ponieważ za 14 zł rzadko mogę kupić fajną, przygodową książkę dziecku i jeszcze dobrze wydaną. Da się? Da się. Tego nam brakowało. No bo ile można czytać "Biuro detektywistyczne Lassego i Mai" ?
    Dzięki Sroczko ;)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać