7 grudnia 2023

Prezentownik książkowy i okołoksiążkowy

Wszystko zaczęło się od tego, że marka Nadwyraz przysłał mi paczkę PR. 

Weszłam sobie na ich stronę i zaczęłam przeglądać nowości. Pomyślałam, że będę mogła Wam coś fajnego na prezenty polecić. I tak sobie przeglądam, co mają, trafiam na zakładkę Papeteria, a tam książki. No i trafiłam na książkę, którą bardzo chciałam dla syna, ale nie wiedziałam o tym, że ona istnieje :). No i ta książka sprawiła, że pomyślałam, że warto poza okołoksiążkowymi historiami polecić Wam kilka lektur.


Tym razem nie chciałam polecać "pojedynczych" książek. Wymyśliłam sobie, że polecę Wam coś, co ma przynajmniej dwie części. Jeżeli obdarowana osoba będzie zadowolona z pierwszej części, to będzie mogła sobie nabyć koleją, a może i kolejną, i kolejną. 


📖 Cykl Lustrzanna, którego autorką jest Christelle Dabos, wydawnictwo to Entliczek, wiek 14+. 

 

Powieść fanatyczno-przygodowa. 

Świat wykreowany przez autorkę jest bardzo ciekawy, wciągający i dopracowany. Książki czyta się przyjemnie i lekko, choć muszę przyznać, że chwilami "siada akcja" i wkrada się dłużyzna. Podoba mi się, że bohaterką jest dziewczyna, niby niepozorna, ale naprawdę ciekawa. 


📖 Cykl Flawia de Luce - autor Alan Bradley, wydawnictwo Vesper, wiek 10+.

 

Powieść kryminalno-przygodowa. 

Pisałam o tych książkach TUTAJ. Ukazało się 10 tomów tej powieść i myślę, że to o czymś świadczy. Główna bohaterka jest trochę w klimacie Wednesday, więc wielbiciele serialu, wielbiciele zagadek kryminalnych, wielbiciele klimatu neo-noir powinni być zadowoleni. 


📖 Cykl Kocia szajka - autorka Agata Romaniuk, wydawnictwo Agora, wiek 6+.


Powieść kryminalno-przygodowa.

O tych książkach pisałam TUTAJ. Coś dla mniejszych dzieci, przezabawne powieści kryminalne, z genialnymi kotami w rolach głównych i z gwarą cieszyńską w tle. Delicje!! 


📖 Cykl Przygoda w pociągu - autorzy to M.G. Leonard, Sam Sedgman, wydawnictwo Tekturka, wiek: 9+

 

Powieść kryminalno-przygodowa.

O dwóch pierwszych książkach pisałam TUTAJ. Świetny cykl, który dzieje się właśnie w pociągu. Jest zagadka, jest przygoda i są ciekawi bohaterowie. Mój syn uwielbia te książki. 


📖 Cykl Klub kwiatu paproci - autorka to Katarzyna Berenika Miszczuk, wydawnictwo Wilga, wiek 7+


Powieść fanastyczno-przygodowa.

O pierwszym tomie pisała TUTAJ. Wyszły już dwa kolejne i swoim urokiem nie ustępują pierwszemu. Wielkim atutem tych książek jest nawiązywanie do wierzeń Słowian. Do tego to takie ciepłe opowieści niby z dreszczykiem, ale urocze.


📖 Cykl Bryk bardzo niekonwencjonalny - autor Łukasz Radecki, wydawnictwo Nowa Baśń wiek: 10+ 


O pierwszej książce z tego cyklu pisałam o TUTAJ i traktował on o Mickiewiczu. Drugi tom jest tłumaczeniem z polskiego na nasze Słowackiego i to właśnie jego wypatrzyłam w Nadwyraz i to on jest przyczynkiem do tego wpisu. Świetna rzecz dla uczniów to nie jest opracowanie, to nie jest bryk, choć tak jest przedstawiany. Bardzo przydatna rzecz moim zdaniem. 


A gdyście chcieli coś do książki dorzucić, to ja polecam z Nadwyraz kilka rzeczy, które mam wypróbowane i są to


📖 Bluzy męskie i damskie KLIK - pierwszą bluzę mam już chyba z 5 lat chodzę w niej regularnie, nie sprała się, nie zmieniła kształtu, nadruk jest bez zmian. Świetna rzecz. Polecam bluzy z kapturem, grube i ciepłe, świetne na początek zimy pod bezrękawnik. 


📖 Kalendarze KLIK - jestem fanką ściennych wersji ich kalendarzy, są czytelne, da się na nich co nieco zanotować i mają świetne grafiki. 


📖 Koszulki damskie, męskie i dziecięce KLIK - podobnie jak bluzy, są świetnie wykonane, z zacnej bawełny, prane i suszone w suszarce bębnowej nie zbiegły się, nie sprały, a nadruki są w stanie nienaruszonym.


📖 Kubki KLIK - "Mam trudną sytuację liryczną" to mój pierwszy kubek od nich, mam, używam, kocham. 


📖 Plakaty KLIK - w tym roku pierwszy raz skusiłam się na plakat. Wykonanie świetne, dobry, gruby papier, ładny wydruk, czerń jest czarna, a nie szarawa. 


📖 Torby KLIK - mam dwie torby na stanie, przyznaję wersję "Wziąć" kocham bardziej, ma wygodne szerokie uszy, jest pojemna, prana co chwilę nadal dobrze wygląda, a z nadrukiem nic się nie dziej, dlatego towarzyszy mi na większości zakupów. Polecam!

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać