4 maja 2023

Kocia szajka

Serię "Kocia Szajka" odkryliśmy kilka miesięcy temu i sukcesywnie dokupowaliśmy kolejne książki. W zasadzie każda część podobała się moim dzieciakom, choć oczywiście jedne bardziej, a drugie mniej.

 

Zacząć trzeba od tego, że są to "powieści" kryminalne dla dzieci. Książki są dość charakterystyczne, ponieważ cała zabawy rozgrywa się w świecie ludzi i zwierząt. Tytułowa kocia szajka to ekipa złożona oczywiście z samych kotów. Co ciekawe owe koty są kotami, mają ich cechy i zachowanie, a jednocześnie ich koci świat bardzo przypomina ten ludzki. Druga rzecz, to to, że koty są traktowane jednocześnie jak koty i jak ludzie. Z jednej strony jest to ciekawe, z drugiej czułam jakiś taki dysonans, podobnie zresztą jak moje dzieci, zwłaszcza przy pierwszej książce, coś mi tu nie pasowało.

 

Historie w kolejnych częściach są proste i jednowątkowe. Nie ma tu szalonych zwrotów akcji, zagmatwanej fabuły i to jest spory plus tych książek, są całkowicie zrozumiałe i jasne dla młodszych dzieci. 


Książki czyta się szybko, płyną gładko i są wciągające. Często ciężko jest się zatrzymać po jednym rozdziale. Kolejną fajną rzeczą w tych książka jest pojawiająca się gwara, stanowi ciekawy dodatek i smaczne urozmaicenie. No i to poczucie humoru, chwilami ironiczne, lekko kąśliwe i takie niby od niechcenia. Naprawdę nie sposób nie docenić tego, jak książki są napisane.


Dopełnieniem książek są oczywiście ilustracje, trochę graficzne, trochę komiksowe, bardzo wyraziste. Naprawdę fajne.


Jeżeli Wasze dzieciaki lubią zagadki, dobry humor i koty to pokochają te książki od pierwszego przeczytania. 


Seria: Kocha Szajka

Tekst: Agata Romaniuk
Ilustracje: Hajduk Malwina
Wydawnictwo: Agora
Wiek: 6+

1 komentarz:

  1. Moje dziecko uwielbia wszystkie książki związane z kotami i o kotach :). Właśnie otrzymał już szósty tom "Kociej szajki". Pięknie wydane, przyjemnie się czyta. Polecam dla wielbicieli kotów, Cieszyna i zagadek kryminalnych :). Pozdrawiam.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać