13 października 2022

Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc

Doprawdy nie wiem, jak mam potraktować tę książkę, czy jest to książka obrazkowa z bardzo dobrym tekstem, czy jest to powieść przygodowa ze znakomitymi ilustracjami. 

Książka jest inspirowana historią Neila Amstronga, a bohaterem jest tu mysz. Wszystko zaczyna się w momencie kiedy nasza mysia bohaterka odkrywa, że powszechna wiara w to, że księżyc jest z sera, nie jest prawdziwa.

Oczywiście, mysz próbuje się tym okryciem podzielić z innymi myszami, niestety jak to bywa, nie znajduje ona u nich zrozumienia. To skłania ją do działania i do poszukiwania prawdy i to jest tak naprawdę początek wielkiej przygody...
Ilustracje i tekst całkowicie się uzupełniają i tworzą fantastyczną i wciągającą całość. Opowieść płynie wartko i płynnie, czytać można kartką za kartką, gdyby ... nie było tych ślicznych ilustracji. 

Książka "przemyca" również trochę faktów historycznych i co ciekawe mój syn, który interesował się lotami w kosmos, niektóre z nich skojarzył.

W książce, poza historią myszki mamy jeszcze dodatek - Krótką historię lotów kosmicznych. 

 

Książka wciągnęła oboje moich dzieci. Młodsza córka przede wszystkim kontemplowała ilustracje. Syn przeczytał książkę w trzydzieści minut i stwierdził, że jest super. Taki ich reakcje są dla mnie najlepszą recenzją. 

 

Książka jest świetna. Ciekawa, interesująca, barwna, a do tego pięknie zilustrowana. 

 

Armstrong. Niezwykła mysia wyprawa na Księżyc

Tekst i Ilustracje: Torben Kuhlmann

Wiek: 6+

Wydawnictwo: Tekturka

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać