5 listopada 2021

Fluff znakomity, tonujący krem z filtrem, no w zasadzie BB krem

Ponieważ coraz więcej firm wpuszcza produkty z retinoidami czy wyższymi stężeniami kwasów to też coraz więcej osób korzysta z dobrodziejstw tych produktów. Mam nadzieję, że używanie takich kosmetyków wiąże się z regularnym stosowanie filtrów przeciwsłonecznych 😀, dlatego  stwierdziłam, że warto o filtrach pisać przez cały rok, a nie tylko w okresie letnim. Stąd dzisiejszy wpis i nie ukrywam mam jeszcze kilka filtrów do pokazania.

 

Nie mogę o tym nie napisać we wstępie, ale też chyba jest mało osób, które by o tym nie wiedziało, że marka Fluff jest linią kosmetyków marki Nacomi i w tym wypadku jest to dość istotna informacja. O filtrach marki Nacomi pisałam o TUTAJ, ja bardzo je lubię, u mnie sprawdzają się znakomicie. Muszę też napisać, że w moim przypadku te filtry Nacomi nie dają takiego typowego białego wykończenia, to jest raczej rozjaśnienie skóry. Piszę o tym wszystkim dlatego, że mam wrażenie, że często osoby niezadowolone z filtrów Nacomi nie przykładają się dostatecznie do ich aplikacji, to zaś pociąga za sobą nieciekawy efekt końcowy, czy też nieładne wykończenie. W tym wypadku mamy filtr, który ma właściwości tonujące i który tak naprawdę nie pozwala na niedbałą aplikację. 

 

Zacznijmy jednak tradycyjnie.  

SKŁAD Aqua, Bis-Ethylhexyloxyphenol Methoxyphenyl Triazine, Glycerin, Coco-Caprylate/Caprate, Cetearyl Alcohol, Cetyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Propylheptyl Caprylate, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Hydrogenated Dimer Dilinoleyl/ Dimethylcarbonate Copolymer, Polyglyceryl-3 PCA, Vitis Vinifera Seed Oil, Hydrogenated Farnesene, Acrylates/C12-22 Alkyl Methacrylate Copolymer, Stearic Acid, Titanium Dioxide, Passiflora Incarnata Seed Oil, Hydrolyzed Glycosaminoglycans, Sodium Hyaluronate, Hyaluronic Acid, Hydrolyzed Hyaluronic Acid, Sodium Hyaluronate Crosspolymer, Sodium Lauroyl Glutamate, Silica Dimethyl Silylate, Coco-Glucoside, Zea Mays Starch, Glycine Soja Oil, Mannitol, Arginine, Alumina, Tocopherol, Polyglyceryl-10 Stearate, Disodium Lauryl Sulfosuccinate, Citric Acid, Dehydroacetic Acid, Lauric Acid, Propanediol, EthylCellulose, Parfum, Benzyl Glycol, Raspberry Ketone, Ethylhexylglycerin, Benzyl Alcohol, CI 77499, CI 77491, CI 77891, CI 77492.

W składzie mamy dwa filtry jeden chemiczny drugi mineralny, zaznaczyłam je na niebiesko. Po drugie mamy sporo emiolentów i substancji nawilżających. Z emolientów mamy olej słonecznikowy, olej ze słodkich migdałów, olej z passiflory czy olej sojowy. Z ciekawszych substancji nawilżających mamy kilka odmian kwasu hialuronowego, mannitol czy argininę. Jest fajnie, no gdyby skład mi się nie podobał, to bym o tym filtrze nie pisała, bo bym go nie używała. 


Krem jest gęsty, jeżeli mieliście do czynienia z filtrami Nacomi to konsystencja jest ich podobna. I szczerze mówiąc, na podobnej konsystencji się kończy. Krem jest biały po wyciśnięciu z tubki, pod wpływem rozsmarowywania uwalniają się pigmenty w nim zatopione i zaczynają barwić krem. 

Na zdjęciu widać jak "bardzo" krem się zabarwia. Kolor ma beżowy, całkiem ładnie dopasowujący się do tonacji skóry, nie jest to ciemny odcień, ale dla mnie jest trochę za ciemny przy grubszej warstwie. Krem trzeba dobrze rozetrzeć, żeby pigmenty w nim zawarte równo się rozłożyły i to jest moim zdaniem jego plus, bo kosmetyk ten w ten sposób dobrze wpracowujemy w skórę.  

Filtr dobrze rozsmarowuje się na skórze, z dobrym poślizgiem, ale czuć podczas aplikacji taką lekko tępą warstwę. Ciężko to opisać. Jeżeli kiedykolwiek stosowaliście tzw. pokłady naturalne, to większość z nich przy rozprowadzaniu palcami ma taki "suchy poślizg" i tu właśnie taka bardzo delikatna suchość/tępość jest wyczuwalna.  Po ułożeniu się na skórze filtr daje u mnie półmatowe wykończenie, trochę satynowe, trochę wilgotne, wygląda to bardzo naturalnie, daje się sprowadzić do całkowitego matu pudrem. Krem wyrównuje koloryt, przy grubszej warstwie całkiem nieźle kryje, pokusiłabym się o porównanie go do lekko kryjącego podkładu. 

 

Filtr zostawia na skórze wyczuwalną warstwę, nie jest ona ciężka, czy obciążająca, dla mnie jest przyjemnie otulająca, dobrze nawilżająca i spokojnie może "robić" za krem pielęgnacyjny. Pod ten produkt nakładam tylko lekkie serum wodne. Nie klei się on na mojej skórze, jest naprawdę bardzo komfortowy w noszeniu. Muszę przyznać, że ostatnimi czasy łączę ten filtr z filtrami Nacomi z serii next lvl, bo jak pisałam w ilości, w jakiej ja go nakładam, robi się on dla mnie za ciemny. Takie połączenie sprawdza się u mnie znakomicie, filtry te ładnie się ze sobą łączą. 

To, co mi lekko przeszkadza w tym kremie to zapach. Jest dla mnie za słodki i trochę za intensywny, na szczęście dość szybko się ulatnia i nie czuje go w ciągu dnia.  

 

Podsumowując, krem ma całkiem niezłe krycie przy grubszej warstwie, ma ładny, neutralny kolor, nie jest bardzo ciężki, choć myślę, że skóry tłuste i mieszane będą go czuć "bardziej" niż ja, osoba z cerą normalną. Jeżeli byłyście, byliście zadowoleni z filtrów Nacomi ten też powinien Wam się sprawdzić, choć nie jest on tak "gładki" na skórze jak te filtry bez pigmentów. Cery suche zapewne będą potrzebowały pod niego jeszcze jakiegoś konkretniejszego dodatku. Ja o bardzo lubię, spokojnie robi u mnie za podkład.


Na  TEJ stronie na kod SROKAO15 dostaniecie -15% na kosmetyki Fluff, z wyłączeniem zestawów, produktów przecenionych i lodówek 

 

Kobiety w Ciąży

TAK
Mamy Karmiące

TAK

7 komentarzy:

  1. Kren jest super na codzień aczkolwiek wydaje mi sie,ze skora jest malo nawilzona i ze cos powinnam nakładać pod krem... Czy jesteś w stanie ppradzic co moze sie sprawdzić? Skora problematyczna, raczej sucha lecz z tendencja do zapychania

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Może jakieś serum nawilżające wystarczy, Nacomi Next Level ma sporo serów w ofercie, to ten sam producent więc powinny się ze sobą te dwa produkty dogadywać.

      Usuń
  2. Dzień dobry,
    To chyba ostatni wpis o filtrach, kiedy można spodziewać się postu z kolejnymi filtrami? Czy będzie Pani pisać o filtrach la-le i senelle?
    Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzień dobry, jestem w trakcie testów różnych filtrów, więc wpisy na pewno będą się pojawiać.

      Usuń
  3. Czy wiadomo skąd wzięła się zmiana konsystencji kremu? Wcześniej był "musowy", puszysty, nawet lekko matujący, na pewno wyrównujacy, a teraz tłusty, nabłyszczający (no bez pudru ani rusz, a nie o to chyba chodzi w bb...).

    OdpowiedzUsuń
  4. No niestety - rzeczywiście czuć gk na twarzy, jest tłusty, a tego nie cierpię... Może ktoś podpowie coś lżejszego?

    OdpowiedzUsuń
  5. Dokładnie to samo zauważyłam. W tamtym roku był super, lekki, niezbyt tłusty. A kupiłam nowy w maju i bardzo się rozczarowałam, bo jest mega tłusty, bardzo się świeci. Nie polecam!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać