5 grudnia 2019

3 x ciekawe gry może pod choinkę?

Goki, Samotnik

Nie wiem kto bardziej jest zainteresowany tą grą ja czy Rycerz. Od dawna szukam, a może lepiej napisać przyglądam się grą w które można grać w pojedynkę. Kiedy Rycerz choruje, kiedy ma być sam w domu bez siostry itp... to takie gry, to idealne pożeracze czasu.
Zasady są banalnie proste, a rozgrywka wciąg i zmusza do kombinowania, no i oczywiście wciąga na czas dłużysz.
To wielka ulga nie słyszeć, "mamooooo nudzi mi się ...".
Sama też wciągnęła się w tę grę. Kiedy dzieciaki idą spać, a mnie bolą oczy zasiadam sobie w kuchni popijam herbatę i kombinuję.
Sama gra jest świetnie wykonana
.Drewniana, stabilna, solidna. Mądrze pomyślane obrzeże, dzięki któremu wyeliminowane kulki nie uciekają. No, ale to goki, więc wtopy nie należy się spodziewać ;).
Grę mam stąd 

Djeco, Potomac

Kiedy zobaczyłam pierwszy raz tę grę przypomniał mi się zagadka o  człowieku, który miał się przeprawić łódką razem z kozą, kapusta i wilkiem. Na łódkę mógł zabrać tylko jednego pasażera i oczywiście pytanie brzmiało, jak ma to przewieź, żeby niczego nie stracić.
Gra oparta na współpracy, a nie na rywalizacji. Wiek 5 lat moim zdaniem na wyrost, 4 latka i 8 latek pięknie razem współpracują i świetnie się razem bawią.
Celem gry jest pomoc zwierzętom w przebyciu niebezpiecznej drogi na której czai się groźny wilk. Mamy tu wszystko co jest potrzebne do dobrej zabawy czyli emocje, rzuty kostką, piękną oprawę graficzną, brak kłótni o to kto wygrał ;).
Najfajniejsze jest to, że gra się zespołowo. To coś innego niż zazwyczaj oferują gry. Nie trzeba rywalizować, trzeba współpracować.
Grę mam STĄD

Djeco, Roolygo

No i na koniec coś do poruszania się. I to dla mnie kolejna świetna gra na zajęcie dzieciaków kiedy ja muszę coś zrobić, a oni się nudzą. Oczywiście nic nie stoi na przeszkodzie, żeby i dorośli grali z dzieciakami, bo zabawa jest przednia.
Gra podobna do bingo, które u nas bardzo często jest w użyciu. Strzałka wskazuje nam zadanie jakie mamy wykonać. Cudo! Bo zadania są narysowane czyli gracze nie muszą umieć czytać dlatego i trzylatka ogarnia czy brat nie oszukał jej czasem ;).
Cudna zabawa dla ruchliwych dzieciaków, dla dzieciaków uwielbiających wyzwania i dla całej reszty też. No i oczywiście gra jest bardzo ładna i starannie wykonana jak to djeco.
To mój as w rękawie, kiedy chcę czym zająć dzieciaki, żebym ja mogla coś zrobić.

Grę można kupić TUTAJ

2 komentarze:

  1. Jeśli szukasz gier dla jednej osoby popatrz na smart games. Są świetne. I mój 7latek był zainteresowany, i ja, i babcia też ;)

    OdpowiedzUsuń
  2. Ja bym jeszcze do tej listy dodała grę edukacyjną do nauki programowania Scottie Go! Labirynt. Można grać w pojedynkę lub w grupie. Również jest oparta na współpracy i logice tak jak Potomac. Świetna nauka przez zabawę ;

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać