14 listopada 2019

Koszerna metoda wychowawcza

Chciałam tej książki, chciałam ją przeczytać i oto mam. Ojciec Wwwirgiliusz, to rzeknę nieskromnie moja męska wersja w wychowywaniu dzieci. No moja lepsza męska wersja ;) jeżeli już mam pisać prawdę i samą prawdę. Człowiek ów pozornie ma jak to delikatnie powiedzieć wywalone na systemy i metody wychowawcze.  Pozornie bo kieruje się jednakże złotą zasadą, ba diamentową zasadą "nie czyń drugiemu co tobie nie miłe".

Koszerna metoda wychowawcza do idealny poradnik wychowania dziecięcia czy to jednego czy kilkorga. Ponadczasowa i dla każdego. Każdy kto spodziewa się dziecka, nie wróć każdy kto ma w planach posiadanie dzieci powinien ją przeczytać. Prawda jest taka, że plany planami, a życie sobie. Działania wojenne na froncie domowym trwają i nie ma przebacz, nie ma że boli, nie ma święta, że posiłki jeszcze nie przybyły. Walcz lub giń!

Bawiłam się przy lekturze świetnie przez dwa wieczory. Dlaczego tylko dwa? Bo tyle zajęło mi jej przeczytanie, dozowałam ją sobie jak antybiotyk o silnej mocy. Jedna dawka na 24h przez dwa dni. Jednorazowo szkoda by było przyjąć całość, choć uzależnia bardzo i człowiek próbuje dawkę zwiększyć. Humor w tą jesienną pogodę potrzebny tym bardziej, że Masza znowu chora i jak na zbawienie czekam na wieczór kiedy spać pójdzie, co by oddech złapać.

Zabawa zabawą, a przemyśleń po lekturze też sporo. Nie od dziś wiadomo, że proste prawdy nie są wcale proste, a u sąsiada trwa zawsze bardziej zielona :). Nasze dzieci zawsze mają jedynki w szkole, podczas gdy syn sąsiadki to najgorszą ocena jaką pochwalić się może to pięć z minusem.

Poza tym że lektura jest smakowita, historie śmieszne, to książka ma wadę. Wadę taką oto, że szybko się kończy, jest stanowczo za krótka. Ojcze apeluję i gorąco namawiam do pisania części kolejnej wszak Miły Młody Człowiek rośnie, Oleńka również, a może i Małgorzata dopomoże, bo że Królowa Matka dostarczy tematów pewna jestem.


Książka do nabycia TUTAJ , a kto nie kupi ten trąba ;) 
Kobiety w ciąży
Obowiązkowo!

Mamy karmiące
Jak nie jak tak ! 

1 komentarz:

  1. Książka wychowanie bez nagród i kar rodzicielstwo bezwarunkowe Alfie Kohn Wydawnictwo MiND,Podkowa leśna 2013 polecam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać