17 stycznia 2019

Dziecko w Wieku Przedszkolnym

Przyszła znajoma i zobaczyła tę książkę u mnie na stole. Była właśnie w trakcie lektury. Spojrzała na mnie jakoś tak niepewnie. Udałam, że nie zauważyłam. Siedzimy, gadamy, widzę że znajoma próbuje się zebrać w sobie i coś powiedzieć. Czekam, natura ma wredna odzywa się w najmniej pożądanych sytuacjach, sprawy nie ułatwiam. Znajoma stara się nie patrzeć na książkę na stole. To jeszcze nie ten moment widzę, ale już jesteśmy blisko. Czekam.
No i w końcu wyleciał ptaszek ;). "Słuchaj, co to za książka? Ty podobno poradników nie czytasz. Dziecko starsze masz w szkole, Karola tak daje popalić, że nie dajesz rady i czytasz ja sobie pomóc? Przecież masz doświadczenie z Michalcem"
No to zaczęłam toczyć bój wewnętrzny, ewidentnie nie doczytała podpisu po wielkim tytułem. Powiedzieć, czy nie powiedzieć? Dobra, powiem. No i powiedziałam.
Powiedziałam, że
Ja człowiek ma dość po całym dniu z dwójka chorych dzieci to trzeba sobie tę książkę poczytać.
"Najbardziej zaskoczyło mnie to, że w przedszkolu śpią podobno nawet te dzieci, które w domu nie zmrużą oka. (...) I ponoć nie trzeba ich nawet jakoś specjalnie usypiać, opowiada im się bajkę, a potem dzieci zasypiają. Przedszkolanki po prostu wychodzą i zamykają za sobą drzwi. I odkręcają gaz usypiający, bo inaczej to chyba nie byłby możliwe..." 
 Cała książka mniej więcej w tym tonie doprowadza człowieka do łez ze śmiechu. Nie polecam czytania jej w miejscach publicznych bo ludzie dziwnie patrzą. W zasadzie nie jest to jedna historia, to raczej zbór opowiadań, opis epizodów z dziecięciem wieku przedszkolnego. Czy ta się to szybko (niestety), lekko i przyjemnie. Stanowczo za szybko książka się kończy.
"- Ty to pijesz? - zapytałem zdziwiony
- Co? - spytała Kasia, również  zdziwiona. - Swoją kawę?
- Aha. Pytam, bo ja maczam w niej pędzel.
Moja ukochana małżonka wybiegła do kuchni. Wylać kawę. A potem do łazienki, żeby wpłukać usta i wyczyścić kolorowe ząbki. Kiedy wróciła, namoczyła pędzel i jednym pociągnięciem zrobiła ze mnie Hitlera."
Książka w fajnej cenie jest TUTAJ

3 komentarze:

 1. Jak myślisz Sroczko, spodobało by się Pani Przedszkolance? Serio pytam!

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Czemu miałby być nie serio? :) Tylko nie mam pojęcia, nie mam na kim przetestować ;)

   Usuń
 2. No i zainteresowałaś mnie ...i tak już od paru lat! dziękuję :) asia

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać