4 lipca 2017

Lifting bez skalpela - trening mięśni twarzy

O tym jak istotne są mięśnie twarzy zazwyczaj nigdy nie pamiętamy. Są, pracują, wykonują swoje zadanie, ale nie zwracamy na nie uwagi. I jak tak miałam. Do czasu.
Po porażeniu mięśni twarzy rehabilitacja dała mi bardzo dużo, trzeba się bardzo przyglądać, żeby zauważyć różnicę pomiędzy tym co było porażone, a tym co nie. Ja jednak tą różnicę widzę i drażni mnie ona.
Wydaje mi się, że wszystko co mogłam zrobiłam, ale nadal szukam.
Trafiłam na tę książkę.
Z całej jej zawartości oczywiście najbardziej interesujące są dla mnie ćwiczenia. Początkowo to właśnie na nich się skupiłam. Co ciekawe rozdział dotyczący ćwiczeń zajmuje 1/4 książki. Ćwiczenia dla różnych części twarzy plus szyja, ramion i rozluźnienie, opisane i objaśnione zdjęciami.Wszystko da się zrozumieć i zrobić poprawnie.

Jak przy wszystkich ćwiczeniach potrzebna jest regularność. Autorka zapewnia, że najlepsze rezultaty osiąga się po 8-10 tygodni, ćwiczący 3 razy dziennie.
Ja ćwiczę ponad 8 tygodni, ale tylko 2 razy dziennie i ... widzę rezultaty. Struktura twarzy, czy też jej kontur jest inny. Czy młodszy nie wiem, powiedziałabym że regularniejszy.
Aktualnie przechodzę na fazę utrzymania efektów, czyli ćwiczenia 5 razy w tygodniu raz dziennie. Całość ćwiczeń, nie zajmuje mi więcej niż 10 minut.

Po pewnym czasie przyjrzałam się książce całościowo. Ćwiczenia wiem, że działają, zobaczyłam co jeszcze proponuje autorka. Cóż reszta książki nie jest dla mnie specjalnie odkrywcza, są to głównie przemyślenia autorki na temat tego jak żyjemy, a jak powinnyśmy - wiecie zdrowy sen, picie wody itp...
Myślę jednak, że dla tych ćwiczeń warto ją kupić. Możecie "odmłodzić" spojrzenie, wygładzić zmarszczki czy ujędrnić policzki. Moim zdaniem bardzo ciekawa książka.

Książkę możecie kupić TUTAJ

 Książkę do recenzji dostarczyło 
http://www.nieprzeczytane.pl/

2 komentarze:

  1. Duzo slyszalam o masazu twarzy. Sama tez staram sie go wykonywac, mysle ze ta ksiazka przyda sie wielu z nas :D

    OdpowiedzUsuń
  2. O masażu twarzy z pewnością wiele można nauczyć się od Azjatek. Tamtejsze kobiety stosują wiele gadżetów do pielęgnacji twarzy. Nie udało mi się znaleźć w sieci filmiku/poradnika, który kumuluje zagadnienie facefitness, a książka zapewne porusza temat kompleksowo.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać