23 listopada 2023

Koty. Natura i wychowanie

To moje pierwsze spotkanie z Naukomiksem, wiem, że z tej serii wydano już kilka komiksów, ale szczerze mówiąc, jakoś nie trafiały one z tematyką. No obok kotów nie przeszłabym obojętnie i jak się okazało na targach książki moja córka też kotów nie i tak oto ta książka znalazła się na naszej półce. 


Jak wiemy komiks to przede wszystkim opowieść obrazkowa, więc ilustracją stoi. Tu owe ilustracje są znakomite, proste, kolorowe, ale nie pstrokate, z wyraźną i charakterystyczną kreską. Ogląda się to z przyjemnością. 

Klatki komiksu są całkiem nieźle ułożone, choć są strony, na których młodsze dziecko potrafi się zgubić, jest ich na szczęście niewiele. 

Po "przykrywką" historii życia kotki Fasolki komiks przemyca ogromną dawkę wiedzy o kotach. Niby opowiada tylko o kotach domowych, ale tak naprawdę .... Dowiadujemy się o ich wyglądzie, budowie, ich zwyczajach, o ich charakterach, o ich krewnych wolno żyjących wielkich kotach i to powiązanie z dzikimi kotami tłumaczy nam wiele zachowań naszych domowych kitków. 


Ten komiks to świetna dawka wiedzy dla dużych i małych. Naprawdę bardzo dużo można się z niego dowiedzieć przy okazji śledzenia komiksowej historii Fasolki. Takiej książki jeszcze nie mieliśmy, ba takiego komiksu jeszcze nie mieliśmy. 

Jedna rzecz, do której mogę się przyczepić to tłumaczenie, chwilami jest jakieś "kulawe", chwilami brak mu płynność i lekkości. 


 

Komiks jest świetny, polecam go serdecznie. Jeżeli inne pozycje z tej serii są tak samo opracowane, a skoro są serią, to śmiem twierdzić, to muszą być równie ciekawe.Koty. Natura i wychowanie
Autor: Andy Hirsch

Wydawnictwo: Nasza księgarnia

Wiek: 6+


1 komentarz:

  1. Miałam książkę o psach z tej serii. Muszę przyznać, że podobała się i to bardzo, ale nie uznałabym, że jest dla wieku 6+, tylko dla wiekazych. Było w niej dużo zagadnień genetycznych, znanych mi z gimnazjum, ale dla dziecka 7+ były za trudne, trochę za słabo wytłumaczone. Ale poza tym, treść jak najbardziej na plus, polecam również 🙂

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać