28 października 2023

Avene dla całej rodziny

Dzisiaj w ramach współpracy z marką Avène chciałabym przedstawić Wam kilka ich kosmetyków przeznaczonych do skóry atopowej, suchej i wrażliwej. Niestety zaczyna się sezon grzewczy, a to jest jeden z najgorszych momentów dla atopowców. Myślę, że z tej dzisiejszej polecajki może skorzystać sporo osób.

Przyznaję, że jeżeli chodzi o markę Avene to śledzę przede wszystkim ich ofertę filtrową. Od kilku lat zawsze jakiś filtr przeciwsłoneczny tej marki jest u mnie w użyciu. W tym roku jest to B-protect, to mój ulubieniec tegorocznego lata, o czym pisałam TUTAJ. Kiedy więc pojawiła się propozycja współpracy związana z kosmetykami dla atopowców i wrażliwców wahałam się tylko trochę :).

Do pokazania Wam mam w sumie cztery kosmetyki marki Avène, które pochodzą z gamy XERACALM: pierwsza seria to Avène XERACALM A.D, a druga to Avène XERACALM NUTRITION.

Seria XERACALM A.D
jest przeznaczona dla atopowców, skór suchych i bardzo suchych oraz wrażliwych, można ich używać od pierwszego dnia życia.

Seria XERACALM NUTRITION jest przeznaczona przede wszystkim dla cer suchych i bardzo suchych. Można ich używać od 1 miesiąca życia. To, co w nich jest ciekawego to, że zawartość składników naturalnych w ich składzie wynosi 97%.

Po tych wstępnych prezentacjach czas przejść do konkretów.

🌿 Avène XERACALM A.D Olejek oczyszczający uzupełniający lipidy

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Glycerin, Water (Aqua), Hydrogenated Starch Hydrolysate, Disodium Cocoamphodiacetate, Decyl Glucoside, Polysorbate 20, Sodium Chloride, Ceteareth-60 Myristyl Glycol, Aquaphilus Dolomiae Extract, Arginine, Citric Acid, Coco-Glucoside, Evening Primrose Oil/Palm Oil Aminopropanediol Esters, Glyceryl Oleate, Glycine, Hydrogenated Vegetable Glycerides Citrate, Simmondsia Chinensis (Jojoba) Seed Oil (Simmondsia Chinensis Seed Oil), Sodium Benzoate, Tocopherol, Trisodium Ethylenediamine Disuccinate.
To, co zwraca uwagę w tym składzie, to użycie bardzo delikatnych środków myjących, a z ciekawych składników mamy Aquaphilus dolomiae extract, czyli składnik wyizolowany z Wody termalnej Avène, który działa łagodząco, odbudowująco, przeciwświądowo, jest również arginina działająca nawilżająco, uelastyczniająco i łagodząco. No i wielki plus za brak substancji zapachowych!

Olejek ma żelową, półpłynną konsystencję i jest całkowicie bezzapachowy.
Spienia się całkiem nieźle, ale nie tworzy dużej i puszystej piany, raczej jest to coś z pogranicza piany i emulsji.
Myje ultra delikatnie, skóra po umyciu nie jest napięta czy ściągnięta, suche zmiany nie są podrażnione, ani zaognione. Nie potęguje świądu, raczej powiedziałabym, że lekko go u mnie łagodzi. Myłam nim podrażnioną atopią skórę, a także skórę bez jakichkolwiek zmian i w obu tych przypadkach nie miałam się do czego przyczepić.

Dobrze domywa skórę czy to z resztek makijażu, czy z pozostałości po olejach i masłach. Daje radę filtrom przeciwsłonecznym, co miałam okazję przetestować latem.

Bardzo przyjemna w użytkowaniu rzecz, łagodna, a zarazem skuteczna. No i skoro jest od pierwszych dni życia, to cała rodzina się nim umyje.

🌿 Avène XERACALM A.D Koncentrat Kojący

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Caprylic/Capric Triglyceride, Glycerin, Cetearyl Alcohol, Aquaphilus Dolomiae Extract, Arginine, Cetearyl Glucoside, Cetyl Alcohol, Citric Acid, Evening Primrose Oil/palm Oil Aminopropanediol Esters, Glyceryl Stearate, Glycine, Oenothera Biennis (Evening Primrose) Oil (Oenothera Biennis Oil), Peg-100 Stearate, Polyacrylate-13, Polyisobutene, Polysorbate 20, Sorbitan Isostearate, Tocopherol, Tocopheryl Acetate, Water (Aqua).
Podobnie jak w olejku myjącym, tak i tutaj z fajnych składników mamy Aquaphilus dolomiae extract działający kojąco, łagodząco, przeciwświądowo, odbudowująco, mamy też argininę i jest jeszcze jeden ciekawy składnik i jest to olej z wiesiołka, który działa oczywiście natłuszczająco, ale także łagodząco, kojąco. Kolejny raz zwracam uwagę na brak substancji zapachowych w składzie :). I jeszcze jedna ciekawa rzecz - brak konserwantów. Użyto tu technologii i specjalnych opakowań, które pozwalają zachować sterylność tego kosmetyku podczas użytkowania. Przyznaję, bardzo mi się to podoba.

Koncentrat ma postać kremu, dość lekkiego, prawie śmietankowego. Jest całkowicie bezzapachowy, nie ma nawet zapachu od składników.

Z jednej strony ma lekką konsystencję, z drugiej rozprowadzony na skórze zostawia całkiem wyczuwalną tłustą warstwę. Jest ona przyjemnie otulająca, zabezpieczająca i przynosi suchym i swędzącym miejscom dużą ulgę.

Koncentrat bardzo dobrze natłuszcza, nie daje wrażenia obciążenia skóry. Łagodzi świąd i pieczenie. Sprawdzał się u mnie na podrażnionych powiekach i na skórze pod oczami. Nie migrował do oczu i nie sprawiał, że widziałam jak za mgłą.

Znakomita rzecz, polecam wypróbować na swędzących i dokuczających zmianach atopowych. Podkreślam, że jest to rzecz od pierwszych dni życia, czyli spokojnie u maluchów można stosować!

🌿 Avène XERACALM NUTRITION Krem pod prysznic

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Glycerin, Decyl Glucoside, Water (Aqua), Sodium Cocoyl Glutamate, Algin, Carrageenan, Citric Acid, Fragrance (Parfum), Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil), Niacinamide, Silybum Marianum Seed Oil, Sodium Benzoate, Tocopherol.
Podobnie jak u kolegi z linii A.D w składzie mamy bardzo delikatnie środki myjące, z ciekawych składników mamy olej słonecznikowy, niacynamid i cudowny olej z ostropestu, który działa antyoksydacyjnie, odbudowująco, regeneracyjnie. Skład jest ładny i co dla mnie na plus krótki, bez zbędnych udziwnień.

Krem pod prysznic to tak naprawdę żelowy krem. Ten produkt ma już zapach, nie jest on intensywny, ale jest wyczuwalny po umyciu. To kosmetyk, który praktycznie się nie pieni, to co tworzy w połączeniu z wodą i spienianiem to raczej emulsja. Dobrze się ją zmywa ze skóry.

Tak jak deklaruje producent, krem nie szczypie w oczy, myje delikatnie, nie wysusza skóry i nie ściąga jej. U mnie nie domywał tuszu do rzęs, ale z resztkami maseł czy olejów radził sobie bez problemu, podobnie jak z makijażem mineralnym. Ze zmyciem filtrów z ciała w jego przypadku też nie było większych problemów, choć filtry mineralne raczej musiałam zmywać dwukrotnie.

Jak dla mnie to dobry środek do codziennego mycia, jest łagodny skuteczny, nada się dla całej rodziny. Do zadań specjalnych trzeba użyć go raczej dwukrotnie, ale nadal skóra nie jest wysuszona.

🌿 Avène XERACALM NUTRITION Balsam nawilżający

Avene Thermal Spring Water (Avene Aqua), Glycerin, Carthamus Tinctorius (Safflower) Seed Oil (Carthamus Tinctorius Seed Oil), Pentaerythrityl Tetracaprylate/tetracaprate, Polyglyceryl-2 Dipolyhydroxystearate, Isopropyl Palmitate, Niacinamide, Behenyl Alcohol, Benzoic Acid, Caprylyl Glycol, Helianthus Annuus (Sunflower) Seed Oil (Helianthus Annuus Seed Oil), Hydroxyethylcellulose, Lauryl Glucoside, Silybum Marianum Seed Oil, Sodium Citrate, Sodium Lauryl Glucose Carboxylate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sorbic Acid, Tocopherol, Water (Aqua), Xanthan Gum.
Z fajnych składników w składzie mamy olej z krokosza barwierskiego, który poza działaniem natłuszczającym, zmiękczającym i wygładzającym, działa antyoksydacyjnie, regenerująco, przeciwzapalnie. Jest także niacynamid, olej słonecznikowy, a także olej z ostropestu, który między innym działa regenerująco. Skład jest prosty, ale konkretny jednocześnie, no i jest bez dodatków zapachowych.

Balsam ma pół-żelową konsystencję, rozprowadza się na skórze gładko. Na wchłonięcie potrzebuje trochę czasu, początkowo trochę się klei, po „ułożeniu” się na skórze lepkość znika, ale czuć lekką, otulającą otoczkę. To jest takie uczucie zabezpieczającej woalki, przyznam że jest to bardzo przyjemnie odczucie zwłaszcza na przesuszonej skórze.

Balsam bardzo dobrze nawilża i natłuszcza. Mówimy tu o natłuszczeniu, które czuć fizyczne na skórze, ale nie czuć go pod dotykiem i nie ma to w sobie ciężkości. Na moją normalną skórę do używania na co dzień jest stanowczo za „mocny”, dlatego myślę, że skóry suche i bardzo suche będą z niego bardzo zadowolone. Bo jest lekki, ale wyczuwalny i daje on poczucie zabezpieczenia skóry.

Moim zdaniem naprawdę udany produkt dla cer suchych i bardzo suchych.
No koniec chciałam wspomnieć o jeszcze jednym kosmetyku – chodzi o Avène XERACALM A.D Balsam uzupełniający lipidy. Tak naprawdę to z tym kosmetykiem zgłosiła się do mnie marka Avène, jako tym „głównym”, tym którym chcieliby się pochwalić.
Tylko że ja nie używam kosmetyków z olejami mineralnymi w składzie, dlatego nie jestem w stanie powiedzieć czy działa i jak działa, natomiast jeśli są na sali osoby używające takich kosmetyków, to chciałam zwrócić Waszą uwagę na ten balsam. Podobnie jak w koncentracie kojącym z tej linii użyto tu technologii i specjalnego opakowania, dzięki któremu produkt ten jest sterylny podczas całego użytkowania, dlatego jest bez konserwantów. Poza tym, że kosmetyk ten nie ma konserwantów, w składzie nie ma też zapachu i ma fajne składniki aktywne, czyli olej z nasion wiesiołka, argininę i oczywiście Aquaphilus dolomiae extract, czyli składnik wyizolowany z Wody termalnej Avène, który działa łagodząco, odbudowująco, przeciwświądowo.

Mam dla Was jeszcze informację o konkursie marki Avène

Nagrody to:
Nagrodą Główną w Konkursie są: 4 zestawy dermokosmetyków po 2 produkty XERACALM A.D – dla jednej osoby
Wyróżnieniem w Konkursie są: 2 zestawy dermokosmetyków po 2 produkty XERACALM A.D – dla 48 osób!

Zadaniem konkursowym jest wysłanie maila a adres konkurs.avene@groupone.com.pl w którym należy odpowiedzieć na zadanie konkursowe i krótko opisać problemy skórne, z jakim się zmagacie.

Link do strony konkursowej: www.eau-thermale-avene.pl/lp/otocz-opieka-skore-calej-rodziny



tak

tak

4 komentarze:

  1. Sroko a czy ten kojący koncentrat można używać na całą twarz jako krem na dzień i na noc czy jest on do stosowania punktowo na suche miejsca?

    Zachęcona twoim artykułem weszłam na stronę avene żeby znaleźć jakiś krem dla siebie, a nie jest to łatwe. Mam problem z niedoskonałościami, całe życie walczyłam z trądzikiem, mam zaczerwiona skórę. W ciąży problem ustąpił skóra wyglądała całkiem dobrze. Teraz jak karmie to znów problem wrocil czyli przetłuszczanie, zaczerwienie, punktowe wypryski. Szukam jakiegoś kremu i czegoś do mycia twarzy, bo mam też wrażenie, że muszę bardziej nawilżyć skórę twarzy. Myje buzię maffka, krem uzywam faceboom, próbowałam kremu maffki żeby silnie nawilżyć ale mnie zapchał. Może byś zerknęła czy mama kp może używać tych kremów z avene:

    emulsja matująca cleance AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). GLYCERIN. ISOPROPYL MYRISTATE. PROPYLENE GLYCOL DICAPRYLATE/DICAPRATE. POLYMETHYL METHACRYLATE. C14-22 ALCOHOLS. ISOPROPYL ALCOHOL. PEG-6. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. 1,2-HEXANEDIOL. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. C12-20 ALKYL GLUCOSIDE. CAPRYLYL GLYCOL. CAPRYLYL GLYCOL LINSEEDATE. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HELIANTHUS ANNUUS (SUNFLOWER) SEED OIL (HELIANTHUS ANNUUS SEED OIL). POTASSIUM SORBATE. SILYBUM MARIANUM FRUIT EXTRACT. SODIUM HYDROXIDE. SODIUM POLYACRYLATE. TOCOPHEROL. TRIBEHENIN. WATER (AQUA). XANTHAN GUM. ZINC SALICYLATE

    Krem hydra AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). CARTHAMUS TINCTORIUS (SAFFLOWER) SEED OIL (CARTHAMUS TINCTORIUS SEED OIL). CAPRYLIC/CAPRIC TRIGLYCERIDE. DIMETHICONE. PEG-12. BUTYLENE GLYCOL. GLYCERIN. 1,2-HEXANEDIOL. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. CETYL ALCOHOL. GLYCERYL LINOLEATE. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL LINOLENATE. GLYCERYL OLEATE. GLYCERYL PALMITATE. GLYCINE SOJA (SOYBEAN) OIL (GLYCINE SOJA OIL). SODIUM DEXTRAN SULFATE. SODIUM HYDROXIDE. TOCOPHEROL. TOCOPHERYL ACETATE. XANTHAN GUM

    Emulsja na dzień spf 30
    AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). C12-15 ALKYL BENZOATE. DICAPRYLYL CARBONATE. WATER (AQUA). GLYCERIN. METHYLENE BIS-BENZOTRIAZOLYL TETRAMETHYLBUTYLPHENOL [NANO]. BIS-ETHYLHEXYLOXYPHENOL METHOXYPHENYL TRIAZINE. DIETHYLHEXYL BUTAMIDO TRIAZONE. DIISOPROPYL ADIPATE. METHYL GLUCETH-20. SILICA. BUTYL METHOXYDIBENZOYLMETHANE. ZEA MAYS (CORN) STARCH (ZEA MAYS STARCH). MICA. GLYCERYL STEARATE. PEG-100 STEARATE. HEXYLRESORCINOL. POTASSIUM CETYL PHOSPHATE. ACRYLATES/C10-30 ALKYL ACRYLATE CROSSPOLYMER. BENZOIC ACID. CAPRYLYL GLYCOL. DECYL GLUCOSIDE. DISODIUM EDTA. FRAGRANCE (PARFUM). GLYCERYL BEHENATE. GLYCERYL DIBEHENATE. HYDROGENATED STARCH HYDROLYSATE. IRON OXIDES (CI 77492) (CI 77491) (CI 77499). LENS ESCULENTA (LENTIL) SEED EXTRACT (LENS ESCULENTA SEED EXTRACT). PENTYLENE GLYCOL. PROPYLENE GLYCOL. SODIUM BENZOATE. SODIUM HYDROXIDE. SODIUM STEAROYL GLUTAMATE. STEARYL ALCOHOL. TITANIUM DIOXIDE (CI 77891). TOCOPHEROL. TRIBEHENIN. XANTHAN GUM

    Żel do mycia twarzy AVENE THERMAL SPRING WATER (AVENE AQUA). WATER (AQUA). ZINC COCETH SULFATE. LAURYL BETAINE. DECYL GLUCOSIDE. CETEARETH-60 MYRISTYL GLYCOL. PEG-7 GLYCERYL COCOATE. POLYSORBATE 20. CITRIC ACID. FRAGRANCE (PARFUM). GREEN 5 (CI 61570). ISOPROPYL ALCOHOL. PEG-40 HYDROGENATED CASTOR OIL. PEG-6. PPG-26-BUTETH-26. SILYBUM MARIANUM FRUIT EXTRACT. SODIUM BENZOATE. SODIUM CHLORIDE. SODIUM HYDROXIDE. TRISODIUM ETHYLENEDIAMINE DISUCCINATE. YELLOW 5 (CI 19140). ZINC GLUCONATE

    Będę bardzo wdzięczna za twoja pomóc i informacje czy te kosmetyki mogą używać mamy kp. Dziękuję

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Kojący koncentrat można używać na całą twarz jako krem na dzień i na noc, na spokojnie. W podanych składach nie ma składników zakazanych podczas karmienia. Natomiast jak dla mnie dwa pierwsze produktu mają składy takie sobie. Filtr jest fajny.

      Usuń
  2. Dziekuje bardzo

    OdpowiedzUsuń
  3. Czyli wszystkie kosmetyki z posta są bezpieczne w ciąży? Super, może coś złagodzi moje AZS…

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać