17 sierpnia 2023

Tumfacek i Zbieg z Okoliczności

Dzisiaj mam do polecenia książkę niezwyczajnie zwyczajną. Czytając ją z córką, miałam wrażenie, takie przyjemne poczucie, że czytam coś znajomego. I po pierwszym rozdziale już wiedziałam, to taki "Kubuś Puchatek". Miłe, łagodne opowiadania o zwykłym życiu kilku zwierzątek.  

 

Nie ma tu szalonych zwrotów akcji, jest łagodność i takie prawdziwe, ludzkie, dziecięce rozkminianie świata.  I przyznam, że jest to groźnie, jeżeli posiadacie w domu  dziecię dociekliwe. Będzie ono kminić to, co bohaterowie mu podrzucą, do tego samo jeszcze coś podrzuci i do wieczora lub do kolejnego czytania macie spokój z głowy 😁. A już tak całkiem serio, to są to bardzo fajne opowiadania. 


To, co bardzo mi się podoba w tej książce to słownictwo. Używanie zwrotów, wyrazów trudnych, nieczęsto używanych znakomicie rozwija. Przyznaję, że aż się spociłam, próbując wyjaśnić córce, co to jest fajans 😂. To nie jest język codzienny, to jest język ładny, literacki, gładki i pobudzający wyobraźnie i to jest kolejny plus tej książki. 


Rozdziałów/opowiadań w książce jest niestety tylko pięć. Zilustrowane są one obłędnie, bajkowo kolorowo no w punkt. 

No i jeszcze jedna ważna rzecz czcionka. Jest ona na tyle duża, że dzieciaki uczące się czytać będą mogły na niej ćwiczyć, do tego trudne i niespotykane wyrazy pozwolą im zaprawić się w bojach. 


Gorąco polecam, sama świetnie się bawiłam przy tej książce. 


Tumfacek i Zbieg z Okoliczności

Autor: Jakub Garstka

Ilustracje: Adam Pękalski

Wydawnictwo: Adamada

Wiek: 6+

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać