27 lipca 2023

Świnia Malwina

Dzisiaj trochę "grubsza" książka dla trochę młodszych dzieci. Od razu zaznaczę, że nie czytaliśmy pierwszej części tego cyklu "Zwierzaki", czyli "Dzik Dzikus". Nawet nie wiem czemu, ot po prostu się nie złożyło. 


Jak tytuł wskazuje, bohaterką książki jest świnia Malwina, która pewnego dnia zjawia się w lesie Kabackim. Bohaterka nasza jest niezwykła, wychowała się w instytucie naukowym, potrafi otwierać zamki, grać w kółko i krzyżyk i umie czytać. Niestety te wyjątkowe umiejętności nie odmieniły losu i któregoś dnia została skierowana do rzeźni. Jak się domyślacie, uciekła i trafiła do lasu kabackiego. Tamtejsze zwierzęta początkowo się jej obawiały, jednak kiedy okazało się, że jest miła i sympatyczna, szybko się z nią zaprzyjaźniły i co ważne postanowiły jej pomóc. 

I tak właśnie zaczyna się ich wielka przygoda. 


To bardzo dobra książka dla młodszych dzieci, napisana lekkim i płynnym językiem, ma w sobie i "smutne" i śmieszne elementy. Jest idealna do czytania na dobranoc. To taka "łagodna", ale i słodko-gorzka lektura. Niby ma w sobie tony moralizatorskie, ale są one bardzo sprytnie przemycone i nie uwierają podczas czytania.


Cała historia okraszona jest przepięknymi ilustracjami, ciężko ich nie podziwiać. 

Poza tym kolejnym plusem książki są duże litery, dzięki którym dzieci uczące się czytać, początkujące w tej dziedzinie mogą potrenować. Kolejny plus to długość rozdziałów, w sam raz do czytania na dobranoc.

 

Myślę, że nie tylko najmłodszym spodoba się ta książka 😀. 

 

Świnia Malwina
Tekst: Krzysztof Łapiński
Ilustracje: Marta Kurczewska
Wiek: 6+
Wydawnictwo: Agora dla dzieci

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać