19 stycznia 2023

Hotel Dziwny Śpiew Skrzekowyjca

Dzisiaj coś dla fanów komiksów. Hotel dziwny ma cztery tomy, ale ponieważ pierwsza część w zasadzie nie jest już dostępna, to pokazuję Wam drugą. Nie są one ze sobą specjalnie związane, dlatego spokojnie można kupić tą części, która Wam się spodoba. 

 

Hotel dziwny to komiks dla dzieci. Bardzo ładnie narysowany i co ważne graficznie fajnie rozplanowany. Klatki komiksu są prosto rozmieszczone, dzięki czemu historię czyta się płynnie. Jedynym problemem, moim zdaniem, jest użyta czcionka. Udaje ona pismo odręczne, niestety dzieci zaczynające przygodę z czytaniem mają z nią problem.

Bohaterami komiksu są odrobinę dziwni mieszkańcy Dziwnego Hotelu :) . W tej części nasi bohaterowie pomagają w przygotowaniach do obchodów Święta Muzyki. 

W okolicy panuje rozgardiasz i zamieszanie, a do tego po prostu hałas. W tej historii pierwsze skrzypce gra Kaki, fioletowy, puchaty i leniwy stworek. To on chcąc uciec od zgiełku towarzyszącemu przygotowaniom, wywołuje serię niekoniecznie fajnych zdarzeń.

Akcja w komiksie płynie wartko, a chwilami nawet bardzo warto. Widać, że odbiorcami mają być dzieci, mają się one nie nudzić i dobrze bawić. I tak jest. Córka moja jest tym komiksem zachwycona. Bawi się przy nim świetnie i to za każdym razem, kiedy go czytamy. 
Mnie komiks trochę przypomina Muminki, ma w sobie jakiś taki ich vibe. Bohaterowie gdzieś charakterami zahaczają o Muminka, Małą Mi, Włóczykija itd... 

 

Polecam przyjrzeć się tym komiksom, są naprawdę fajnie. Całkiem nieźle wprowadzają dzieci w świat komiksu, jedyna ich wada to czcionka, która może zniechęcić do samodzielnego czytania mniejsze dzieci. 

 

Hotel Dziwny, Śpiew Skrzekowyjca
Autorzy: Florian Ferrier, Katherine Ferrier
Wydawnictwo: Kultura Gniewu
Wiek: 6+

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać