12 maja 2022

Najlepsze prezenty na Dzień Dziecka od Kapitana Nauki!

Miesiąc temu polecałam Wam gry i zabawy Kapitana Nauki na Zajączka, dziś przychodzą z kolejną porcją polecajek, może przyda się na Dzień Dziecka. Tym razem w ramach współpracy wybrałam również coś, co przydaje się już w szkole. Wybrała to specjalnie z myślą o córce, która OMG! w przyszłym roku idzie już do pierwszej klasy. Niby nie ma potrzeby o tym wspominać, ale i tak to zrobię jak zawsze wszystkie te gry i zabawy są bardzo dobrze wykonane. Do jakości nie mam się do czego doczepić. Do tego oczywiście mamy i świetne ilustracje. Poziom wykonania jak zawsze super. 

🎲 Kapitan Nauka, Gra Loteryjka Dinozaury 4+


Absolutnie ulubiona gra mojej córki. Ogrywa w nią wszystkich!
Jest to prosta zabawa, która ćwiczy spostrzegawczość, ale też przybliża gatunki dinozaurów. W zestawie mamy sześć planszy i trzydzieści sześć żetonów.
Gra się szybko, rozgrywki są dynamiczne, a nerwy są spore. Do każdej planszy pasuje sześć żetonów z owych trzydziestu sześciu. Zabawa polega na odnalezieniu tych pasujących części i ułożeniu ich w odpowiednim miejscu na ilustracji.

W zależności od wieku dziecka można modyfikować rozgrywkę i zmieniać jej stopień trudności. Świetna, krótka zabawa, która wciąga i młodsze i starsze dzieci. 


Loteryjkę kupicie TUTAJ

🎲 Kapitan Nauka, Smart Bingo, Na tropie Zwierząt


Kolejna modyfikacja znanej chyba wszystkim gry w bingo. Jak zawsze celem jest ułożenie żetonów w jednym rzędzie na swojej planszy.
W zestawie mamy 4 dwustronne plansze, 53 żetony, koło do losowania, pasek zwycięstwa i trofeum zwycięzcy.
Dzięki dwustronnym planszom możemy decydować, czy gramy w bingo kolorami, czy rysunkami zwierząt.
Jak to w bingo, gra się łatwo, lekko i przyjemnie. Dzięki obecności zwierząt i ich śladów czy też tropów na ilustracjach rozgrywka jest w tej wersji odrobinę trudniejsza.
Jak to zwykle bywa w grach od Kapitana Nauki, można sobie zabawę modyfikować i dopasowywać do wieku. Tu nie jest inaczej.
Muszę przyznać, że dzięki wprowadzeniu tropów zwierząt moje dzieciaki chętnie grały w bingo, mimo że mamy sporą ilość jego równych wariantów. Były tego ciekawe i to głównie owe ślady ich do tej gry przyciągały.

Jeżeli szukacie prostej, wciągające gry to takie bingo jest strzałem w dziesiątkę. 

 

Bingo do kupienia TUTAJ


🎲 Kapitan Nauka, Gra Kooperacyjna, Miś i Pszczoły


Jak nazwa wskazuje, Miś i Pszczoły to gra kooperacyjna, ale też spokojnie można grać w nią solo. Lubię takie gry, bo pozwalają na złapanie oddechu. Jak dzieciaki załapią, o co chodzi, jak wciągną się w grę, to ma się trochę czasu dla siebie :).
Gra jest z jednej strony bardzo prosta w rozgrywaniu, z drugiej strony trzeba pokombinować i zastanowić się na strategią.
Pudełko zawiera planszę, koło losujące, kilka rodzajów żetonów, które są potrzebne, aby można było rozgrywać grę w różnych wariantach, pionek misia i ul.
Celem gry jest zgromadzenie w ulu wszystkich plastrów miodu, zanim miś dotrze do mety. Na planszy mamy drogę misia i łąkę z kolorowymi kwiatami. Koło losuje nam zarówno barwę kwiatu, na jaki ma przylecieć pszczoła jak i ruch, jaki ma wykonać nasz miś. Jeżeli ułożymy na łące rząd trzech pszczół, to wówczas możemy wrzucić do ula plaster miodu.
To świetna gra, rozwijająca zarówno kreatywność jak i logiczne myślenie. Zarówno moja córka jak i mój syn lubą wieczorem solo rozegrać sobie partyjkę, bardzo podoba im się to „kombinowanie” w układaniu pszczół na kwiatkach. Z jednej strony mamy losowość, bo nie wiadomo co koło pokaże, z drugiej na to jak układamy pszczoły mamy wpływ my.

To dobra gra kiedy chcemy uniknąć rywalizacji, kiedy potrzebujemy spokojnego wieczoru ;). 

 

Gra do kupienia TUTAJ

🎲 Kapitan Nauka, Matematyka Zagadki Obrazkowe i Kapitan Nauka Rysuję i Zgaduję, Zabawy z Liczeniem


Pozwoliłam sobie te dwie zabawy opisać razem, ponieważ tyczą się jednej rzeczy i są do siebie zbliżone, choć nie takie same.

Zabawy z liczeniem w pakiecie mamy karty, pisak suchościeralny i książka. Każda karta jest dwustronna i na każdej mamy zadania do wykonania. Dodatkiem jest książka, w której także mamy zadania do wykonania.
Matematyka, baw się i ucz, to zestaw kart, na których mamy z jednej strony dwie zagadki, a z drugiej strony rozwiązania do nich.

W obu tych zabawach poziom trudności jest różny, można znaleźć coś i dla maluchów i coś dla dzieciaków z pierwszych klas szkoły podstawowej.

Obie te rzeczy wybrałam z myślą o mojej córce, która podobnie jak syn wykazuje spore zainteresowanie matematyką. No i trafiłam w dziesiątkę. Przyznaję, że zagadki obrazkowe trochę jej „dozuję” trzymam to na wyjścia, kiedy trzeba będzie na coś czekać, stać w kolejce itp... to jest wówczas idealna sprawa, bo można czymś zająć dziecko. Dokładnie takie same „sztuczki” stosowałam przy moim synu i sprawdza się to świetnie.

Uwielbiamy wszystkie te zabawy w rysuję i zgaduję jak i zagadki obrazkowe. Mamy ich sporą kolekcję i w zasadzie tylko co jakiś czas wymieniam pisaki suchościeralne na nowe i ponownie karty są eksploatowane. To świetna rzecz, cudownie sprawdza się na wyjazdach. 


Zagadki obrazkowe do kupienia TUTAJ

Rysuję i zgaduję do kupienia TUTAJ

🎲 Kapitan Nauka, Bawię się i Poznaję, Ortografia Bezbłędnie


OK, to coś, co ma pomóc mojemu synowi. On nienawidzi ortografii, a nauka jej to droga przez mękę. Do rzeczy jednak.
W zestawie mamy poradnik z zasadami pisowni, ćwiczeniami, dyktandami i pomysłami na zabawy z kartami. Do tego jest 200 kart ze słówkami i 20 kart z zasadami pisowni.
Na razie głównie ćwiczymy słówka poprzez losowanie kart i „zgadywanie” jak się je pisze. Idzie nieźle :), dlatego polecam Wam tę zabawę.
Na pewno jest to prostsza i przyjemniejsza forma nauki niż na przykład ciągłe pisane dyktand. Ilustracje świetnie wspomagają zapamiętywanie i kojarzenie.
Zapamiętywanie reguł pisowni jak wiemy to nie wszystko, ale kiedy wchodzi w to zabawa, kolorowe ilustracje to jest to przyjemniejsze i prostsze.
Syn mój zdecydowanie mniej marudzi, kiedy do nauki ortografii wkraczają te karty, a dzięki temu moje ciśnienie jest w normie więc mamy tu i aspekty zdrowotne :D.

No polecam z całego serca na pamięć i mniejsze ciśnienie idealne! 

 

Ortografia do kupienia TUTAJ


Mam jeszcze dla Was bardzo fajną zniżkę ważną do 1 czerwca. Na stronie Kapitan Nauka na hasło Srokao15 dostaniecie -15% na wszystko. Rabat ten łączy się z innymi promocjami, więc niektóre rzeczy będzie można upolować z prawie 50% zniżką :D.

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać