10 lutego 2022

Zakazane miejsca na świecie. Podróże magicznym dywanem

Co robić zimą, kiedy nie ma śniegu, jest szaro, buro i ponuro? Najlepiej wybrać się w bajeczną podróż po świecie. Wieczory spędzone na zwiedzaniu świata, na poznawaniu nowych miejsc nigdy nie są nudne. Takie zwiedzanie właśnie dostarcza nam książka "Zakazane miejsca na świecie". 

Jak to u mnie i moich dzieciaków bywa to kolejna książka z ciekawostkami. Tym razem są to miejsca na świecie, choć też nie do końca, bo mamy tu na przykład przedstawioną bursztynową komnatę, czy grobowiec Czyngis-Chana, a więc miejsca, o których tak naprawdę wiemy z opowieści czy też przypuszczeń.

Naszym przewodnikiem jest dziecko na latającym dywanie. Dziecko owo towarzysz nam jednak tylko na ilustracjach, nie narratorem, ani bohaterem opowieści o danym miejscu. 

Owych zakazanych, pinie strzeżonych czy też tajemniczych miejsc jest dziewiętnaście. W każdym z nich dostajemy informację, dlaczego jest "zakazane" oraz kilka ciekawostek na jego temat.

Książkę w znakomity sposób dopełniają ilustracje, choć dopełnianie to za mało powiedziane. Tekstu jest niewiele, choć jest bardzo istotny, a ilustracje stanowią jednak trzon książki. 

Ilustracje są bardzo ładne, klimatyczne, kolorowe i szczegółowe. 

Książka jest znakomita, ciekawa, wciągająca i rozbudzająca wyobraźnie. 

Grobowiec cesarza i jego terakotowa armia czy sypialnia królowej to nie jest coś, co widzi się codziennie. Książka tak podziałała na wyobraźnię mojego syna, że zaczął szukać innych takich miejsc na świecie. 

Polecam wam taką lekturę zwłaszcza wieczorami, zwłaszcza teraz ;) 


Autor: Patrick Makin
Ilustracje: Whooli Chen
Wydawnictwo: Znak

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać