17 czerwca 2021

Julka i Szpulka Kościochrupek

Druga część, a może lepiej napisać druga przygoda duetu Julka i Szpulka. O pierwszej książce pisałam  TUTAJ. W zasadzie wiele się nie zmieniło, bo ta część także jest historią detektywistyczną i jest tak cudownie wciągająca dla dzieci, że nie bardzo nadaje się do czytania na dobranoc. 

Można powiedzieć, że tym razem motywem przewodnim naszej historii jest strach. Strach przed nieznanym.

 

Historia zaczyna się bardzo prosto. Jest noc, a Julka słyszy straszny dźwięk, wycie. Oczywiście boi się. 

Rano postanawia zbadać sprawę owego wycia i okazuje się, że niepotrzebnie się bała. 

Tym razem należy rozwiązać zagadkę znikających kości. Julka poznaje psa Chrupka, któremu giną kości. Nasze bohaterki postanawiają zająć się sprawą i dowiedzieć się co się dzieje. 

Podobnie jak we wcześniejszej książce tak i tu zaczynamy poszukiwania, znajdujemy poszlaki i poza czytaniem samej historii należy się po prostu w nią zaangażować.  Ponieważ czytelnik ma zadania do rozwiązania, a także musi odpowiedzieć na pewne pytania.

Z każdym nowym tropem poznajemy także nowe "źródła" strachu naszej bohaterki. To jest bardzo dobry wstęp do rozmowy z dzieckiem na ten temat. 

 

Oczywiście całej historii towarzyszą świetne ilustracje, które są istotnym jej dopełnieniem. Przede wszystkim wprowadzają odpowiedni klimat historii.

Muszę przyznać, że nasza Masza dała się ponownie oczarować. Śledziła historię, angażowała się, tropiła zagadki, ale też utożsamiała się z Julką, kiedy ta się bała. 


Ponownie serdecznie polecam Wam tę książkę, bo jest świetna.


Tekst: Maja Strzałkowska

Ilustracje: Daniel Włodarski

 

Książka została wydana modelu self-publishing dlatego do kupienia jest tylko na stronie autorki o TUTAJ  do 20.06 do 23:59 na Hasło: CHRUP (wielkość liter nie ma znaczenia), dostaniecie 10% zniżki na wszystkie produkty.


1 komentarz:

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać