25 marca 2021

Julka i Szpulka. Sprawa zagnięcia Lulu

Powieść detektywistyczna dla dzieci z drugim dnem. Do tego to książka angażująca w śledztwo, bo dzieciaki mają wpływ na to co się wydarzy. No i książka nie do czytania na dobranoc, bo ilustracje trzeba oglądać i brać aktywny udział w czytaniu.
Julce, bohaterce tej książki ginie ukochana lalka. Dziewczynce jest źle i smutno, zaczyna się złościć i zaczyna tupać nogami. Tupie tak skutecznie, że w podłodze robi się dziura. Okazuje się, że owa dziura jest zamieszkała, a mieszkaniec dziury będzie bardzo pomocny w odnalezieniu lalki.
Śledztwo trwa, z każdą kolejną wskazówką robi się tajemniczo i ciekawie. Do tego jak pisałam w śledztwie, czytelnik musi brać udział, bez dwóch zdań, bez niego nie uda się dojść prawdy.

Nasza Masza bardzo lubi takie książki, takie to znaczy angażujące ją. Lubi czuć się potrzebna i lubi pomagać, dlatego ta książka bardzo jej się spodobała. Do tego poza ciekawą historią, opisaną w fajny i przystępny sposób mamy super ilustracje. Całość zgrywa się w znakomitą książkę dla dociekliwych dzieci. 

 

Co ciekawe historia, a raczej zagadka wciągnęła i naszego Rycerza. Kiedy nasza Masza zaczęła mu opowiadać, że czytamy powieść detektywistyczną, przyszedł do mnie z pytaniem, czy mogę mu pokazać tę książkę. Zasiadło z nią w fotelu i przeczytał od deski do deski, bez jakiejkolwiek przerwy. 

 

Świetna książka!!!

 

Julka i Szpulka. Sprawa zaginięcia Lulu. 

Tekst: Maja Strzałkowska

Ilustracje: Daniel Włodarski


Książka została wydana modelu self-publishing dlatego do kupienia jest tylko na stronie autorki o TUTAJ  do 30 marca jest w promocji 😁

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać