6 maja 2021

Strajk

Książka o ekologii dla przedszkolaków. Szczerze mówiąc, jest trochę wstrząsająca, choć głównie dla dorosłych. 

Jest opis świata, w którym dzieją się pewne rzeczy. To nie jest historia z bohaterem jako takim.  Po prostu któregoś dnia jeden ptak przestał śpiewać. Nie wiemy dlaczego, no przynajmniej na początku tego nie wiemy.

W jego ślady wkrótce idą inne ptaki, a do ptaków dołączają po kolei inne zwierzęta. Nagle milknie cały świat, a ludzie zaczynają się zastanawiać, o co chodzi. Oczywiście, ludzie jak to ludzie nie dostrzegają powodu owego milczącego strajku. Nie przychodzi im do głowy, że przyczyna mogą być ich działania.
Muszę przyznać, że moja córka, ale i syn też od razu nie zorientowali się, o co chodzi z tym strajkiem. Padały różne pomysły, bardziej lub mniej trafione. Koniec w sumie nie zaskoczył, choć doprowadził do mojego syna do zaskakujących wniosków, że światem rządzi przypadek.
Książka jest fantastyczna, zmusza do myślenia, do zastanawiania się nad światem, nad konsekwencjami swoich działań. I co ważne, takie myśli przychodzą do głowy maluchom. Nasza Masza dość mocno przeżyła całą historię i widzę, że zastanawia się nad niektórymi swoimi decyzjami czy wyborami, co nie ukrywam, jest zaskakujące dla mnie. 


Jeżeli chcecie porozmawiać z dziećmi o ekologii i dbaniu o nasz świat to to jest idealna książka do takich pogaduszek. 

 

Tytuł: Strajk

Autor: Eduarda Lima

Wydawnictwo: Babaryba


Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać