10 grudnia 2020

Prezentowe gry edukacyjne dla dzieci od Kapitana Nauki

Rosną mi fani planszówek. Do każdej podchodzą z wielką ciekawością i zaangażowaniem. Kiedy przychodzą nowości to tego samego dnia są ogrywane i wyłaniają się faworyci. Tym razem od kilku tygodni bawimy się nowościami od Kapitana Nauki. Dziś przedstawiam Wam naszych pięciu faworytów.

Kapitan Nauka, Logika

Gra dla 1 i więcej graczy.  Ten sugerowany jeden gracz, nie ukrywam bardzo często jest teraz dla mnie zbawieniem. Kiedy Rycerz ma naukę online, ja mam pracę do zrobienia, a nasza Masza jest w domu, z pomocą idą mi właśnie takie gry.  Kategoria wiekowa dla tej zabawy to 3 -7 . Nasza Masza plasuje się wiekowo po środku :) . 

W skład gry wchodzą

1. cztery puzzle dwuelementowe - na pewno świetna sprawa dla trzylatków. Na nich mamy przeciwieństwa. Czyli na przykład duży i mały.

2. cztery puzzle trójelementowe -  trzylatki też dadzą spokojnie radę je ogarnąć i poukładać. Dla starszych dzieci zaś ciekawe będą związki przyczynowo skutkowe jakie są na nich przedstawione. 

3. cztery dwustronne puzzle kołowe - świetne do układania dla ciut starszych dzieci. Na nich mamy pory roku i cztery historie. 

Jak to bywa z grami Kapitana Nauki bawić się i grać nimi można na wiele sposób i w zasadzie ogranicza nas nasza pomysłowość. 


Sama Masza układa puzzle te kołowe, losuje do tego puzzle trzyelementowe i układa do nich historię. Czasami przynosi sobie figurki dopasowuje do pór roku i to ją zajmuje dłuższy czas.

W dwójkę bawią się, kto pierwszy ułoży puzzle. Druga opcja to dopowiadają na przemian historię w zależności jakie puzzle wybierają.


Podoba mi się to, że już naprawdę małemu dziecku można kupić taką grę i posłuży ona na lata. Po drugie opowiadanie historii wzbogaca słownictwo, wyobraźnię i kreatywność. Nasza Masza ją lubi i to mi wystarcza.

Kapitan Nauka, Psi wyścig 


Moje dzieci mówią na tę grę "kości zostały rzucone". W zestawie mamy 10 kości w sensie kości, a nie kostek do gry :). Do tego są figurki psów i nie ukrywam to też jest wielka atrakcja. Wybór psów, którymi się bardzie grać ma przecież ogromne znaczenie :))). 

Mamy dwie opcje rozgrywki. Gra w kształty lub gra w kolory. W obu przypadkach gramy trochę inaczej, z innymi zasadami. To sprawia, że gdy znudzimy się jednym sposobem grania spokojnie możemy to zmienić w ramach jednej gry. 

Zasady są banalnie proste, nie dziwię się kategorii wiekowej czyli 3 - 7 lat. To idealna gra dla rodzeństwa z różnicą wieku.  Naprawdę sami ogarniają  co i jak, nie ma skomplikowanych rozgrywek i co w sumie również ważne gra się dość szybko. Młodsze dziecko szybko łapie o co chodzi, a po kilku rozgrywka orientuje się, że poza rzucaniem kośćmi warto jeszcze kombinować z kolorami, kształtami, wyborami. 


To jedna z częściej granych u nas gier. Zazwyczaj w przerwach między lekcjami rozgrywają sobie partyjkę. 


Dla maluchów nauka kolorów i kształtów, dla starszych ideał na krótkie rozgrywki.

Kapitan Nauka, Alfabet na 3 sposoby


Tym razem mój ulubieniec :). Dzięki tej grze nasza Masza uczy się liter, a prawda jest taka, że bardzo ją do takiej nauki ciągnie. Rycerz zaś ćwiczy słownictwo z angielskiego. Ponownie mamy kategorię wiekową 3-7 lat. Ponieważ są tu dwuelementowe puzzle do układania dla trzyletnich maluchów naprawdę to się sprawdzi. Potem zaś spokojnie gra będzie rosła razem z dzieckiem. 


W zestawie mamy 26 dwuelementowych puzzli, 12 żetonów z dodatkowymi literami i dwustronny plakat. 

Ogromnie podoba mi się pomysłowość tego alfabetu. Nazwy obiektów czy to polskich czy angielskich zaczynają się na tę samą literę. Na przykład litera L czyli mamy lew po polski i lion po angielsku. 

Mamy więc możliwość układania puzzli i uczenia się słówek. 

Drugą opcją jaką proponuje wydawca to gra w memory. Gramy wówczas samymi literami i puzzlami przedstawiającymi przedmioty. Trzeba znaleźć literę i obrazek pasujące do siebie. 

 

Trzeci wariant to układanki wyrazowe.  Czyli już nauka czytania podstawowych wyrazów wchodzi i to zarówno tych polskich jak i angielskich. 


Muszę przyznać, że na tej grze głównie korzysta nasza Masza. Rycerz ma 9 lat i po opanowaniu słownictwa, gra od czasu do czasu z siostrą w memory. Takie gry w który mamy naukę przez zabawę bardzo lubię, jak chyba większość rodziców.

Kapitan Nauka, Co za emocje! 

 

To ciekawa gra. Powiedziałabym, że to zabawa imprezowa/towarzyska dla dzieci, coś na kształt kalamburów. Do odgadnięcia są emocje. Gra teoretycznie dla 3 osób i więcej.

Okazywać owe emocje można na cztery sposoby.

1. Miną

2. Mową

3. Tańcem

4. Śpiewem

 

Losujemy kartę emocji, a następnie kartę aktywności. Jeżeli gra więcej osób to nagrodę za odgadniecie zagadki otrzymuje grupa/para która zgadywała. 

My, dobra ja odrobinę zmodyfikowała tę grę, tak aby moje dzieci mogły grać tylko w dwójkę. I polega to na odgadywaniu na czas. Ja rzucam im wyzwanie, na przykład mają w 5 minut odgadnąć 4 emocje, jak im się to uda to mają nagrodę jak nie, to próbują do skutku. 

 

Śmiechy przy tej grze jest bardzo dużo. Robienie głupich min, śpiewanie, czy tańczenie robi robotę. Świetna gra na rozluźnienie i wygłupy.  Poza tym na imprezy dziecięce to będzie jak znalazł, tylko wróćmy do normalności!

Kapitan Nauka, Koty

 

Tak, oto i nasz hit. Po pierwsze ma koty po drugie to bingo. To kolejne bingo w naszej kolekcji. Jak to z Kapitanem Nauką bywa bingo nie może być tylko w jednej wersji, no byłoby nudno. I to bingo bije inne binga nie dlatego, że nowe, że fajne, ale że koty. Sorry trafiło na fanów tych zwierzaków i nie ma zmiłuj.

Mamy dwie wersje! Jedna do grania kolorami, druga do grani kolorami. U nas te koty rządzą. Kolory są traktowane mocno po macoszemu. 

Jak to w bingo mamy kilka opcji rozgrywki, da się nawet zagrać solo na czas, żeby pobić rekord. Gra cudownie prosta, ale emocjonująca dla dzieci. Maluch sobie z nią poradzą bez większego problemu. Starsze dzieci będą się przy tym emocjonować koto ma więcej szczęścia. Wykrzyczenia BINGO! to jest oczywiście najważniejsza opcja w grze. Generalnie polecam gorąco bingo, a to z kotami, to najbardziej :)

 

Jak wszystkie produkty Kapitana Nauki tak i te są znakomicie wykonane. Jakość jak zwykle jest świetna. Elementy dokładnie wykonane, grafika fajna i możliwość kombinowania  jak wykorzystać jeszcze to co mamy w pudełku. Jak zwykle ja i moje dzieciaki jestem maga zadowoleni z tych gier.
 

 

Mam dla Was rabat -10% na całą ofertę Kapitana Nauki z kodem Srokao2020. 

Rabat łączy się z innymi promocjami w sklepie :). 

Obowiązuje od dziś do końca roku!  

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać