9 lipca 2020

Bagażnik czyli rzecz o pakowaniu

Plan był taki, że Rycerz pojedzie na zieloną szkołę w tym roku. Jak się skończyło to wszyscy wiemy. Ta książka miałam być takim wstępem do samodzielnego pakowania, bo jest do tego idealna. Piszę o niej teraz, bo być może niektórzy z Was ruszają na wakacje i niektórym dzieciakom przyda się taka lektura.
Tak jak głosi tytuł Bagażnik czyli rzecz o pakowaniu jest to książka o pakowaniu.
Idealna lektura na pierwsze wyjazdy, prawdę powiedziawszy przyda się ona i rodzicom. W szale wyjazdowym, w przygotowaniach do pierwszego samodzielnego wyjazdu naszego dziecka łatwo o czymś zapomnieć. Ta książka daje gwarancję, że nie zapomnimy o niczym.
W książce znajdziemy rozpiskę na to do czego się pakować, co to bagaż podręczny, jakie dokumenty zabrać, opis kosmetyczki i apteczki. No to mamy podstawową wiedzę. W kolejnych rozdziałach dostajemy instrukcję jak spakować się w góry, nad morze. Tylko to nie koniec bo mamy jeszcze wyprawę na wieś, na spływ kajakowy, obóz sportowy, zieloną szkołę, kemping czy  wyjazd zagranicę.
Szczegółowe informacja fajnie zilustrowane, dzięki czemu łatwiej zapamiętać niektóre rzeczy. Na sam koniec można skorzystać z podpowiedzi jak zrobić listę rzeczy do zabrania, do kupienia i do pożyczenia.
No mamy tu naprawdę wszystko podane jak na tacy, żeby się dobrze i umiejętnie się spakować.
Książka bardzo mi się podoba, świetna dla dzieciaków, angażująca w prosty sposób w pakowanie o ile oczywiście rodzice pozwolą :) .


Bagażnik czyli rzecz o pakowaniu
Autor: Magdalena Kilarska
Wydawnictwo: Ezop

1 komentarz:

  1. Ciekawa propozycja, w sam raz dla mojego małego podróżnika, ktory uwielbia się pakować sam. Dzięki.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać