22 października 2018

DuoSept AG+ czyli coś na AZS, trądzik, opryszczkę i inne takie ;)

Starałam się przygotować do jesieni z wpisami. Plan był prosty, szukam rzeczy na AZS bo się zacznie intensyfikować u wielu dzieciaków (no nie tylko dzieciaków), szukam produktów na katary, przeziębienia itp... Było więc pierwszy wpis z "cyklu" AZS bo o kosmetykach z prebiotykami. Teraz kolejny. Bo używając tego produktu myślałam głównie o AZS, reszta czy też dodatkowe jego funkcje wyszły przy okazji jeśli można tak to nazwać.
Był już wpis poświęcony samemu srebru koloidalnemu. Teraz powiedziałabym podrasowana forma takiego srebra pojawi się w tym wpisie. Będzie to też trochę przypomnienie, że takie rzeczy są na rynku.
Skład: Aqua (woda), Hydrogene Peroxide (woda utleniona), Phosphoric Acid (kwas fosforowy), Silver (srebro).
Bardzo ogólnie mówiąc jest to woda utleniona ze srebrem koloidalnym.

Jak stosowałam/stosuję przy AZS. Jak już pisałam, obecnie w zasadzie nie mam, a raczej Rycerz nie ma problemów z AZS. Pojawia się coś bardzo sporadycznie (odpukać), wówczas żeby zagoić to jak najszybciej właśnie przemywam tym produktem, a potem porządnie natłuszczam.
Przy moim atopowym zapaleniu skóry umiejscowionym głównie na powiekach problem jest ciut większy. Nie mogę wykorzystać go tuż przy oczach, a u mnie zmiany potrafią pojawić się w kącikach oczu. Dlatego na powiekach stosuję przemywając wacikiem, a kąciki zostawiam jak były. No i cóż tu widać różnicę w szybkości gojenia się zmian. Oczywiście na korzyść tych w których używam  DuoSeptu.
Przy egzemie na rękach, a w zasadzie palcach taka forma spraju też się lepiej trochę sprawdza od  srebra, które musiałam przelewać do mniejszej butelki z atomizerem. Tu też pokusiłam się o sprawdzenie co lepiej działa czy "czyste" srebro, czy to z wodą utlenioną. I powiedziałabym, że to jest lepsze mimo rzadszego stosowania. To rzadsze stosowanie też przemawia na jego plus.

Poza zmiana alergicznymi ja stosuję je jeszcze przy opryszczce.
Do dezynfekcji czy to ran, czy rąk po zabawie na przykład w przychodni.
Przy drobnych ropnych wypryskach.

Jak widzicie sugeruję używanie również w trądziku. Samo srebro u mnie w czasach kiedy wypryski pojawiały się częściej działało bardzo dobrze, więc idąc tym tropem to powinno lepiej działać.

Jeżeli zmagacie się z egzemą, ranami które trudno się goją, tymi po cesarce również to jeżeli macie możliwości wypróbuje ten produkt.

Strona producenta TUTAJ
Kupić możecie w aptekach

19 komentarzy:

 1. Czy po przemyciu/ spryskaniu mozna zastosować krem/serum? Czy należy odczekać jakiś czas? Bede wdzięczna za informacje.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Można zastosować krem. Chwilę bym odczekała zanim go nałożę.

   Usuń
 2. Bardzo dziekuje za odpowiedz

  OdpowiedzUsuń
 3. Czyli można stosować na tzw. wykwity? Czy u półrocznego dziecka polecasz czy to za wcześnie na takie preparaty. Używam do pielegnacji dziecka wszystkie preparaty, które tutaj polecilaś. Ale teraz się zaostrzyło... dostałam sterydy od lekarza... Ale chciałabym sięgnąć najpierw po coś innego. Szukam wciąż naturalnych sposobów.

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. nie wiem co oznaczają "wykwity" - jeżeli takie świeże rany to tak na takie stosuję. Jeżeli się zaostrzyło to opcja są dwie, bo jest już jesień, a kiedy cieplej się ubieramy to AZS robi się "silniejsze" lub po prostu pielęgnacja jest nie taka.

   Usuń
 4. Czy przy karmieniu piersią można tego używać? I na egzeme wywołana alergia na nikiel?

  OdpowiedzUsuń
 5. witam! Czym najlepiej nawilzyć/natłuścić okolice ust po zastsowaniu Duo Sept? Dziękuję

  OdpowiedzUsuń
 6. Czy można go stosować w ciazy na AZS?

  OdpowiedzUsuń
 7. Czy u 7miesiecznego malucha można stosować? To samo pytanie do srebra koloidalnego o którym pisałaś wcześniej?

  OdpowiedzUsuń
 8. Sroczko od jakiego wieku byś używała u dziecka? Czy po zdezynfekowaniu rączek płuczesz je po chwili wodą jeśli dziecko zaraz będzie jadło rączkami więc i one trafią do buzi?

  OdpowiedzUsuń
 9. Czy mogę przemyć powiekę oka tym preparatem? Dziękuję za pomoc, pozdrawiam 😊

  OdpowiedzUsuń
 10. Czy mozna go stosować na ranę po nacieciu krocza?

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać