28 lipca 2017

Ulubione peelingi do twarzy

Przez długi czas i to dawno temu używałam tylko peelingów tzw. mechanicznych czyli z drobinkami. Potem przerzuciłam się na peelingi tylko enzymatyczne. Teraz powinnam chyba napisać jestem pół na pół.
W końcu doszłam do wniosku, że każdy z nich daje mojej skórze coś innego, coś dobrego.

Długo uważałam, że peelingi enzymatyczne nie są dla mnie. Nie widziałam specjalnie wielkiej różnicy na skórze po ich użyciu.

Kiedy jednak poszłam po rozum do głowy i znalazłam coś porządnego to odczułam różnicę.
Przerobiłam sporo peelingów enzymatycznych, od kilku miesięcy stale powracam do tych dwóch, które bazują na kwasach AHA.

Natura Estonica Bio, Peeling Odmładzający, Żeń-Szeń i Acai 


Skład: Aqua, Cetearyl Alcohol, Octyldodecanol, Glycolic Acid, Glycerin, Glyceryl Stearate, Cetearyl Glucoside, Sodium Hydroxide, Lactic Acid, Panthenol, Euterpe Oleracea Fruit Extract*, Panax Ginseng Root Extract*, Polyquaternium-37, Hydroxyethylcellulose, Sodium Ascorbyl Phosphate, Sodium Stearoyl Glutamate, Sodium Hyaluronate, Citrus Aurantium Flower Oil, Benzyl Alcohol, Dehydroacetlc Acid, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Ethylhexylglycerin, Parfum, Cl 14720.

Peeling  o lekkiej, kremowej konsystencji. Używam go zarówno do twarzy jak i do skóry głowy. Nie szczypie, nie podrażnia i bardzo dobrze oczyszcza skórę. Nie spodziewałam się po nim takiego działania. Do tego fajna cena czyli za 150ml w miejscowej drogerii płacę około 15zł.

Planeta Organica  Żelowy Peeling Do Twarzy 


Skład: Aqua enriched with Carica Papaya (Papaya) Fruit Extract*, Papain, Pyrus Malus (Apple) Fiber, Citric Acid, Lactic Acid, Bromelain, Eclipta Prostrata Extract, Daucus Carota Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Persea Gratissima Oil, Vitis Vinifera Seed Oil, Guaiacum Officinale Wood Oil, Citrus Aurantifolia (Lime) Peel Oil, Olea Europaea Oil, Melia Azadirachta Oil*, Echinacea Purpurea Extract, Linoleic Acid (and) Oleic Acid (and) Linolenic Acid, Mandelic Acid, Saccharum Officinarum Extract, Glycyrrhiza Glabra Root Extract, Citrus Medica Limonum Fruit Extract, Salicylic Acid, Retinol, Lecithin, Rosmarinus Officinalis Extract, Glycolic Acid, Hydroxypropyl Starch Phosphate, Panthenol, Sodium Hydroxide, Iron Oxydes, Benzylalcohol, Phosphoric Acid, Benzoic Acid

Ten peeling jest moim zdaniem mocniejszy od tego opisanego powyżej. Potrafi zaszczypać i lekko zaczerwienić.  Do użytkowania trzeba się przyzwyczaić, bo żelowy to on jest raczej z nazwy. Peeling ma bardzo lejącą konsystencję, najlepiej nakładać go pędzelkiem. Działa jak szatan. Skóra jest gładka, czysta, rozjaśniona.
Kupuję go głównie na allegro. 

Resibo Multifunkcyjny Peeling Do Twarzy


Skład: Aqua, Kaolin*, Cetearyl Alcohol*, Persea Gratissima Oil, Glycerin, Apricot Kernel Oil Polyglyceryl-4 Esters, Helianthus Annuus Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Hydrated Silica, Propanediol*, Avena Sativa Kernel Flour*, Butyrospermum Parkii Butter, Jojoba Esters*, Tocopherol, Cetearyl Glucoside*, Carica Papaya Fruit Extract, Hexanoyl Dipeptide-3 Norleucine Acetate, Isomalt, Xanthan Gum, Sodium Phytate, Sodium Benzoate, Potassium Sorbate, Citric Acid, Parfum

Oto najnowsze dziecko Resibo. Ja go nazywam peelingiem fusion. Łączy w sobie dwa rodzaje peelingu czyli mechaniczny i enzymatyczny.  Jeżeli masz wypryski i nie powinnaś stosować peelingu mechanicznego to proszę masz ten peeling, a jeżeli możesz stosować peeling mechaniczny to też go masz. Nie ma potrzeby kupowania dwóch różnych produktów. Fajne rozwiązanie.
Peeling dobrze oczyszcza, zarówno z masażem jak i bez. Jedak stosowany jak peeling mechaniczny działa lepiej i mocniej.  Skóra po zastosowaniu jest gładka, jasna, delikatna i dobrze oczyszczona.

Ten peeling możecie kupić TUTAJ
Na koniec zostawiłam sobie najlepiej wszystkim znane peelingi mechaniczne.

Od dawna stosowałam sodę oczyszczona jako peelingu mechanicznego. Nie jest i nie będzie to rozwiązanie dla wszystkich. Soda może podrażnić. Oczywiście nie była to czysta soda tylko z dodatkami i w zależności od owych dodatków działanie peelingu było mocniejsze lub słabsze.  Dla mnie było to przez długi czas idealne rozwiązanie. Większość peelingów mechanicznych  pozostawiało na mojej skórze nieprzyjemną warstwę. Nie wszystkie to prawda, ale jak już jakiś stał się moim ulubionym to nagle przestawał być produkowany. Całkiem niedawno znalazłam w końcu coś co mi odpowiada.
Dwa ulubione to

Nacomi Peeling Przeciwzmarszczkowy

Skład: Aqua, Alumina, Prunus Amygdalus Dulcis Oil, Helianthus Annuus Seed Oil, Macadamia Ternifolia Seed Oil, Cetyl Alcohol, Argania Spinosa Kernel Oil, Cetearyl Alcohol, Glycerin, Glyceryl Stearate, Stearic Acid, Mangifera Indica Extract, Sclerocarya Birrea Seed Oil, Sodium Lauroyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Parfum, Dehydroacetic Acid, CI75470, Benzyl Salicylate, Limonene, Linalool, Citronellol, Citral, Geraniol.

Nacomi Peeling Przeciwtrądzikowy


Skład: Aqua, Alumina, Vitis Vinifera Seed Oil, Ricinus Communis Seed Oil, Glycerin, Cetyl Alcohol, Simmondsia Chinensis Seed Oil, Cetearyl Alcohol, Glyceryl Stearate, Calophyllum Inophyllum Seed Oil, Stearic Acid, Sodium Lauroyl Glutamate, Benzyl Alcohol, Urtica Dioica Extract, Aloe Barbadensis Leaf Extract, Parfum, Dehydroacetic Acid, CI 47005, CI 42090, CI 73015.

Oba, a w zasadzie wszystkie peelingi z tej serii bazują na korundzie.  Cząsteczki peelingujące są więc drobne, ale dość ostre i trzeba uważać z naciskiem podczas masowania, żeby się "nie podrapać". Oba peelingi wygładzają skórę, staje się taka "wypolerowana", delikatna i bardzo miękka. Oba nieźle oczyszczają pory, przeciwtrądzikowy dodatkowo działa lekko kojąco, a przeciwzmarszczkowy nawilżająco. Kremowa konsystencja daje dobry poślizg i masaż jest przyjemny, nawet pod koniec kiedy już większość kosmetyku się wchłonie. Co ważne warstwa którą pozostawiają peelingi jest bardzo lekka i w zasadzie nie wyczuwalna. Nie mam wrażenia, że muszę umyć twarz bo zaraz skóra się "udusi".
Bardzo udane peelingi.

Możecie je kupić TUTAJ

49 komentarzy:

  1. Żelowy peeling planety tez bardzo lubię :)))
    A nacomi musze w końcu wypróbować, bo brzmia jak coś dla mnie.

    OdpowiedzUsuń
  2. Znasz peeling śliwkowy z Ministerstwo Dobrego Mydła? Świetny jest, uwaga uzależnia:) dzięki za Twoja prace, często korzystam i wybieram mądrze:)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie, nie znam. Dzięki za informację jak tylko będę miała okazję, albo będę chciała kupić dobry peeling to na pewno wypróbuję!

      Usuń
    2. Mnie ten peeling nie uzależnił. Jest ok ale mi nie odpowiada zapach i jest mało wydajny, a drogi.

      Usuń
    3. Mnie ten peeling nie uzależnił. Jest ok ale mi nie odpowiada zapach i jest mało wydajny, a drogi.

      Usuń
  3. Ja mówiłam to samo, że peeling enzymatyczny na mnie nie działa. I fakt faktem, jedyny po którym widziałam znaczącą różnicę to ten z owoców tropikalnych z e-naturalne. Sęk w tym, że działał tylko wtedy, gdy nałożyłam naprawdę grubą, skoncentrowaną warstwę jak to radziła jedna z blogerek, która też używa go w ten sposób. Niestety słynny Sylveco nie robił praktycznie nic. Od lat sprawdzonym i w 100% skutecznym peelingiem na mojej skórze jest ta zielona Bielenda w saszetce, jest to bodajże peeling gruboziarnisty. Ale cóż poradzić jak nic innego do tej pory nie skutkowało... Poszukam stacjonarnie tego z Planeta Organica o którym piszesz.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O dobrze wiedzieć o Bielendzie jak gdzieś spotkam to się przyjrzę

      Usuń
    2. Też używalam długo tego bielendowego, aż odkryłam Evree Facial Care, Peeling do twarzy 3 w 1
      do skóry z niedoskonałościami-łagodny, delikatny i...dla skóry bez niedoskonałości sprawdza się również wybornie

      Z pozdrowieniami
      Scully

      Usuń
  4. To jest na prawdę kwestia trafienia na TEN nasz

    OdpowiedzUsuń
  5. Mam ten zielony peeling Nacomi. Fajny jest, ale po użyciu konieczne jest zmycie tej tłustej warstwy jaka on pozostawia,więc używalności potem płynu micelarne go a potem czystej wody i na koniec hydrolatu. Jeśli dobrze po nim buzi nie umyje pojawiają się wypryski.
    No i ten peeling rozwarstwia się. Choć wystarczy wstrząsnąć i jest ok.
    Jako enzymatyczny używam czarnego mydła Nacomi- jest najlepsze!

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Nie wiem czy to kwestia przechowywania czy danej partii kosmetyku, peelingi z Nacomi mam już jakiś czas i żaden się nie rozwarstwił. U mnie nie zostawia tak tłustej warstwy, żeby konieczne było dwukrotne zmywanie

      Usuń
  6. Z jaką częstotliwością powinno stosować się peelingi enzymatyczne?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. tak jak mechaniczne 1-2 razy w tygodniu w zależności od cery

      Usuń
  7. Ktore z tych enzymatycznych mozna stosować przy karmieniu piersią?
    Dziękuje i pozdrawiam :)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Możesz, ale najpierw musisz wykonać próbę czy cię nie podrażni

      Usuń
  8. Spróbujcie naturalny domowy: cynamon, soda oczyszczona, trochę wody i kilka kropli witaminy E, zapewniam, że świetnie oczyszcza :-)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. A jakie proporcje i jsk uzywac? :)

      Usuń
  9. Witam. O pierwszym peelingu piszesz że używasz go też do skóry głowy. Czy każdy peeling do twarzy można też stosować skóry głowy? Czy lepiej używać osobnych preparatów ? Pozdrawiam , Magda

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak można stosować te same peelingi do twarzy jak i do skóry głowy

      Usuń
  10. Czy peelingi Nacomi można bezpiecznie używać podczas karmienia piersią?

    OdpowiedzUsuń
  11. Resibo z chęcią bym wypróbowała :)

    OdpowiedzUsuń
  12. Ja namiętnie używam peelingu enzymatycznego z e-naturalne z owoców tropikalnych, mieszam go z hydrolatem z czystka :) Druga opcja to korund zmieszany z żelem do mycia. Moja tłusta skóra wymaga mocnego złuszczania i te dwie opcje dobrze mi się sprawdzają, choć ostatnio rzucił mi się w oczy peeling z Norel z milisferami i się zastanawiam czy nie dorzucić opcji nr 3 ;)

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. O dokładnie.Ja robie tak samo. Enzymatycxny z e- naturalne plus korund ☺ do tego jeszcze polecam Filorga- scrub & mask,jest to połączenie peelingu enzymatycznego z mechanicznym. Z tym, że drobinki są delikatniejsze od korundu wiec nadaje się do cery wrażliwej. I jest mega wydajny. Obecnie - mój ulubiony☺ rewelacja☺

      Usuń
  13. A który z nich byłby najlepszy do cery naczynkowej ale jednoczesnie tradzikowej?

    OdpowiedzUsuń
  14. Sroko, znasz może Fitomed MASECZKA – PEELING K+K? Czy to możliwe, żeby połączyć w jednym kosmetyku peeling i maseczkę?
    http://www.fitomed.pl/produkt/maseczka-peeling-kk-50-ml/

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Dzięki 😊 a co myślisz o połączeniu peelingu z maseczką? Ma to sens?

      Usuń
    2. Ale, że najpierw peeling, a potem na skórę oczyszczoną maska? Jak tak to to moim zdaniem bardzo dobre połączenie :)

      Usuń
    3. Nie, chodzi o to, że ten kosmetyk ma w nazwie peeling + maska, takie 2 w 1 😉 pytam, czy to możliwe, czy tylko chwyt marketingowy, lub czy to ma sens. Pierwszy raz się z takim kosmetykiem spotkałam.

      Usuń
  15. Sroczko kochana wiem że nie na temat ale proszę o pomoc. Od niedawna jestem na blogu i edukując się zaczynam się przeżyciach na bardziej naturalne kosmetyki. Poszukuję naturalnej bazy pod makijaż...niestety mam jeszcze zbiory drogeryjnej kolorowki której szkoda mi wyrzucać(sknera że mnie a trochę to kosztowało) i pomyślałam że jak najpierw nałożę coś naturalnego to troszkę się oddzielę od tej chemii.Nastepna kolorowka już będzie Dobra😀 Jak myślisz czy to ma sens?? Jeśli już o tym było na blogu to wybacz ale nie znalazlam. Lena.

    OdpowiedzUsuń
  16. Planeta Organica nieco ostry i troszeczkę może podrażniać skórę. Wolę bardziej delikatne peelingi :)

    OdpowiedzUsuń
  17. Sroko, czy można stosować którys z tych peelingów w ciąży? Albo peeling enzymatyczny norel czy z biochemii urody?
    Nurtuje mnie jeszcze, czy można w ciazy stosowac krem z clochee anti wrinkle Day cream oraz spf50 matte cream?
    Będę wdzięczna za pomoc. Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń
  18. U mnie swietnie sie sprawdza owocowy peeling enzymatyczny Biocosmetics :) Jest w formie proszku, rozrabiam z woda lub hydrolatem.

    OdpowiedzUsuń
  19. Mam pytanie odnośnie peelingu fitomed w składzie ma 4% kwas mlekowy i korund czy można taki peeling stosować w ciąży, aktualnie jestem w 35 tc bardzo dziękuję za odpowiedź

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jeżeli Cię nie podrażni to można, tylko czy nie podrażni?

      Usuń
  20. Sroko czyli peelingow enzymatycznych nie polecasz w ciazy?
    czyli co wziasc te z nacomi, z tym ze nie mam tradziku wiec nie wiem czy oba nie beda za mocne?
    ktore polecasz w ciazy?

    OdpowiedzUsuń
  21. Sroko czy tych peelingow enzymatycznych które polecasz można używać latem?

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Tak, ale nie tuż przed wyjściem na słońce

      Usuń
  22. Dziękuję za odpowiedź☺️

    OdpowiedzUsuń
  23. Sroko, czy peelingu Resibo można używać w ciąży i podczas karmienia?

    OdpowiedzUsuń
  24. Czy peeling Natura Estonica bedzie odpowiedni dla cery wrazliwej ze wzgledu na kwasy w skladzie?
    Poszukuje jakiegos skutecznego, a zarazem delikatnego peelingu enzymatycznego.

    OdpowiedzUsuń
    Odpowiedzi
    1. Jest dość łagodny jak dla mnie nie wiem jak bardzo wrażliwą masz cerę.

      Usuń
  25. a ja mam pytanie jak peelingować skórę głowy... dodawać do szamponu czy solo...

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać