14 maja 2015

Przekroje owoce i warzywaLubię widzieć to zdziwienie w oczach mojego dziecka, kiedy nagle dowiaduje się, że rzeczy mu doskonale znane kryją w sobie jakieś "tajemnice". Lubię widzieć jego minę kiedy odkrywając te tajemnice zaczyna obmyślać plan jak by tu pochwalić się wszystkim swoją nową wiedzą. Lubię słuchać jego wywodu na temat jakiegoś przedmiotu kiedy bierze go do ręki. Dlatego bardzo, ale to bardzo lubię tę książę.Po zapoznaniu się z bohaterami, rozpoczynamy podróż do wnętrza warzyw i owoców. Podróż barwną, ciekawą i zaskakującą.
Tu ktoś sprząta, tu gotuje, tam ktoś ćwiczy, a jeszcze dalej ktoś się uczy.Owoce i warzywa zapraszają nas do siebie. A my widzimy ich życie codzienne, niewiele różniące się od naszego.Po dwukrotnym obejrzeniu książki Rycerz nazywa już wszystkich jej mieszkańców. Doskonale wie co ma jeść na zdrowe zęby i kości, na pamięć, na sprzątanie brzuszka. Codziennie ogląda, wertuje i codziennie poznaje kogoś lub coś nowego.
Przekroje owoce i warzywa
Autora: Agnieszka Sowińska
Wydawnictwo: Nasza Księgarnia

10 komentarzy:

 1. I znowu przez Ciebie kupię książkę ;)

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. No to jestem z siebie dumna :)

   Usuń
  2. dla ilu letniego dziecka jest ta ksiazeczka??

   Usuń
 2. Już ją widziałam u niektórych i zawładnęła mym sercem;) Wpisana na listę do kupienia:)

  OdpowiedzUsuń
 3. Dobrze, że Dzień Dziecka blisko :-)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Bardzo podoba mi się koncepcja tej książki, ciekawie ilustrowana z bogatą zawartością. Jest u nas w planach zakupowych :)

  OdpowiedzUsuń
 5. Sroczko,
  a ja mam pytanie o inne przekroje :) Mój 2,5 latek jest baaardzo zainteresowany swoim ciałem i tym co się dzieje w środku :) chciałabym mu pomóc zrozumieć to i owo na jego poziomie :) Może w swojej przepastnej biblioteczce masz coś w tym kierunku??

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Było kilka książek które przeglądałam pod tym kątem, niewiele mi się spodobało na tyle, żeby je kupić na razie mamy tylko "Jak działa niesamowite ciało człowieka według mózgofalek" - nie wiem czy jest ona dostępna w regularnej sprzedaży.

   Usuń
  2. Dzięki :) sprawdzałam, że jest w księgarniach :) kupujemy :)

   Usuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać