23 maja 2024

Duma i uprzedzenie - komiks

Ponieważ od kilku dni jestem nieustannie atakowana Bridgertonami to przypominało mi się kilka ciekawych "kostiumowych" książek. Chwilę potem przypomniałam sobie o "kostiumowym" komiksie, czyli Dumie i uprzedzeniu. Pomyślałam, że to przecież może być super opcja dla młodszych wielbicieli komiksów, kostiumów, romansów i niezła alternatywa dla nie zawsze zrozumiałego języka.
Komiks przypomina film "Duma i uprzedzenie" z Keirą Knightley i Matthew Macfadyen. Podczas pierwszego czytania miałam wrażenie, że widzę w okienkach komiksu odwzorowane sceny z filmu. Zapewne, ten kto filmu nie widział nie będzie mieć takich skojarzeń. Komiks ładnie wyłuskał z książki to, co ciekawsze, istotne dla historii i przedstawił to w jasny i klarowny, choć brakuje mi w poczucia humoru typowego dla Austen. Umknął on gdzieś twórcom, a szkoda, bo to wielka zaleta jej książek.

Ilustracje. Tu mam trochę kłopot, są dla mnie odrobinę za "kwadratowe", kreska jest w moim odczuci za ostra i gdzieś gubi się chwilami historyczny klimat. Poza tym jest naprawdę dobrze.

 

Ogląda się to dobrze, czyta się to dobrze i myślę, sobie, że to niezła przystawka do dalszego poznawania twórczości Jane Austen.

Polecam zapoznać się z tym komiksem. Ciekawa to rzecz, inna i serwująca klasykę w nietypowym wydaniu. 

 

Przyznaję, ten  komiks nie wciągnął syna mego jedynego, on jest w klimatach przygodówek, kryminałów itp... Córka mojej koleżanki jest nim zachwycona i szukała czy przypadkiem nie wydano pozostałych książek tej autorki w formie komiksów. 


Ja polecam, zawsze to coś innego! 


Duma i uprzedzenie 

Autorka: Jane Austin

Ilustracje: Robert Deas

Adaptacja tekstu: Ian Edginton

Wydawnictwo: W.A.B.


Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać