16 marca 2023

Detektyw Wróbel i złamane pióro

Sama nie wiem, jak podejść do tego komiksu. Mam wobec niego odrobinę mieszane odczucia. I to nie jest w żadnym wypadku zawód! Może zacznę od tego, że trochę ciężko mi było wyczuć grupę wiekową, do której skierowany jest ten komiks. Zazwyczaj najpierw zapoznaję się z książką, potem czytamy ją z dzieciakami, a na końcu sprawdzam, do jakiej grupy wiekowej jest ona skierowana. W większości przypadków, zanim moje dzieciaki zapoznają się z lekturą, wiem, czy do nich trafi, czy nie. W tym wypadku miałam z tym niewielki problem. Ale może zacznijmy od początku.
Duet Tomasz Samojlik i Adam Wajrak no to jest przyrodniczy dream team. Dlatego spodziewałam się naprawdę wiele po tym komiksie. I nie zawiodłam się. Treści tu zaprezentowane są znakomite. 

Mamy komiks, w którym rozwiązujemy zagadkę, a do tego po każdym rozdziale mamy opisaną  przyrodniczą ciekawostkę związaną z ptakami. No to jest super.

Tytułowy detektyw Wróbel ma rozwiązać nie lada zagadkę, otóż w mieście spadają ptaki z nieba. Problem jest spory i oczywiście skomplikowany. Nasz dzielny detektyw udaje się do kolejnych ptaków zamieszkujących okolicę i dzięki temu możemy się zorientować, kto z nami mieszka w mieście. 


Przygoda płynie wartko, jest ciekawie, są fajnie zwroty akcji, do tego jest sporo smaczków przyrodniczych. No i oczywiście całość, czyli świetnie ilustracje i tekst bardzo dobrze się ze sobą spinają. To, co moim zdaniem czasami szwankuje w tym komiksie to dialogi bohaterów. Są one chwilami odrobinę "za dorosłe" dla młodszych czytelników i zbyt boomerskie dla starszych dzieciaków. I to jest moje jedyne ale jakie mam.

Mam ochotę na inne komiksy tego duetu, nie wiem czemu, jakoś mi one umknęły. 


Myślę, że w przypadku tego komiksu każdy znajdzie coś dla siebie. Jest zagadka, jest fajna historia, są ciekawostki i jest spora porcja wiedzy. Jest naprawdę S-U-P-E-R!


Detektyw Wróbel i złamane pióro

Autorzy: Tomasz Samojlik, Adam Wajrak

Wydawnictwo: Agora

Wiek: 6+

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać