7 grudnia 2022

Gwiazdkowy Kapitan Nauka dla najmłodszych

Dzisiaj w ramach współpracy z marką Kapitan Nauka przypominam sobie, jak to było, kiedy moje dzieci były baaaardzo małe 😀. Mam Wam do polecenia bardzo fajne rzeczy dla najmłodszych dzieciaków. Myślę, że będą to świetne prezenty pod choinkę, ale nie tylko.

🎄 Kapitan Nauka, Karty kontrastowe maluchaMamy trzy rodzaje kart 0+, 3+ miesiące, 6+ miesięcy.
Wszystkie te karty są duże, porządnie wykonane, spięte sznureczkiem, można je rozwiązać i bawić każdą z osobna.

Służą one przede wszystkim do zabaw stymulujących ostrość widzenia, a wersja 6+ miesięcy stymuluje także koordynację oko ręka.

Jaka jest różnica między tymi kartami?

Dla najmniejszych dzieci kraty są czarno-białe. Z jednej strony mamy obrazek na przykład zwierzęcia, z drugiej wzorek, paski, kropki itp...

Dla 3+ mies. pojawiają się kolory czerwony, żółty, niebieski i zielony w niektórych elementach rysunku. Na każdej karcie mamy kolor czarny i biały, i do nich dodano jakiś element kolorowy. Tyczy się to zarówno strony z obrazkiem, jak i strony ze wzorkiem. Wyjątkiem jest obrazek kota, ale jak wiemy, koty są wyjątkowe :).

Dla 6+ mies. obrazki są już kolorowe, znajdują się z obu stron, nie mamy już wzorków.

Ilustracje na wszystkich kartach, niezależnie od wieku, są bardzo fajne. Proste, czytelne i bardzo przyjemne dla oka.

 

🎄 Kapitan Nauka. Montessori, Karty obrazkowe


Dla starszych dzieci mam za to inne karty do polecenia i tak 1-3 lat są karty obrazkowe dźwięki, dla dzieci 2-5 lat karty obrazkowe emocje.

Każdy zestaw to siedemnaście dwustronnych kart spiętych sznureczkiem i poradnik dla rodziców jak można z takich kart korzystać.

Karty są tak niewielkich rozmiarów, że spokojnie można je zabrać do torebki i bawić się z dziecięciem, kiedy na przykład czekamy w kolejce. Wielokrotnie sama stosowałam ten trik, kiedy moje dzieciaki były mniejsze.

Dzięki tym kartom rozwijamy mowę, spostrzegawczość, poznawanie świata, koordynację oko ręka. Ja obecnie na tych kartach ćwiczę z moją córką czytanie :).


Fajna niewielka rzecz w sam raz na dorzucenie do paczki mikołajkowej.

🎄Kapitan Nauka. Montessori, Karty sensoryczne


Kolejna propozycja z teamu Montessori to karty sensoryczne. Zwierzęta są dla wieku 2+, a przyroda 3+.

Jak to u Kapitana karty są bardzo starannie wykonane, grube i dobrze leżące w dłoni. Ilustracje są bardzo ładne.

W zestawie mamy 34 karty, które są dwustronne i poradnik dla rodziców.

Karty są wyjątkowe przede wszystkim dlatego, że mają wypukłe elementy. Jedna strona jest gładka, ma „zwykły” obrazek, natomiast z drugiej strony dzieje się magia.

Byłam zaskoczona, że moje dzieci no niebędące już od dawna w grupie docelowej tych kart, tak bardzo będą się nimi interesować. Córka uczy się na nich czytać i przy okazji bawi się nimi.


Karty te na pewno pomagają w poznawaniu świata, a konkretniej przyrody, rozwijają wyobraźnię i wspomagają motorykę małą.

To moim zdaniem bardzo ciekawa rzecz. Nie przypominam sobie, żebym kiedyś podobnymi kartami się spotkała.


🎅 Kapitan Nauka. Magiczne koło.


Przyznaję się bez bicia, że bardzo upierałam się przy tym, żeby pokazać Wam te książki. Już kiedyś pisałam o podobnych, także z Kapitana Nauki o TUTAJ, to był wielki hit u mnie w domu. Córka je kochała i szczerze mówiąc, do tej pory do nich wraca, bardzo lubi się nimi bawić. „Witaj ptaszku” i „Witaj motylku” były wałkowane milion razy i kiedy zobaczyłam na stronie Kapitana serię Magiczne koło, to koniecznie chciałam je zobaczyć na żywo.

Nie pomyliłam się, są absolutnie fantastyczne. Moje dzieciaki, choć nie są w grupie docelowej, bawią się nimi co chwilę.

Książeczki te to urocze ilustracje, a ruchome elementy bardzo, bardzo uatrakcyjniają całość. Jak to mówi mój syn +100 do prestiżu. Krótkie wierszyki nadają się do czytania na głos i do nauki czytania.

Te książeczki to sztos, zabawa przy nich jest murowana.


Na koniec ma dla Was super zniżkę na hasło: SROKAO22 otrzymacie -15% rabatu na wszystko na stronie www.KapitanNauka.pl i UWAGA! Rabat ten łączy się z innymi zniżkami, więc można wyhaczyć całkiem niezły rabacik 😁

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać