15 września 2022

Potęga Liczb

Dzisiaj do polecenia mam książkę o liczbach. Wielbiciele cyferek będą ukontentowani. Jest tu sporo wiedzy, oglądania, ale i w sumie zabawy.

Ja na pokładzie mam dwoje wielbicieli. Starszy wielbiciel w matematyce zakochany po same uszy i już się zastanawia jakby tu przyszłość swoją związać z tą dziedziną. Młodsza wielbicielka jeszcze dobrze nie umie pisać cyfr, ale już je mnoży. Jego nakręca w sumie nie wiem co, ją nakręca brat. I tak sobie świrujemy w cyferkach. 

Wiedziałam, że moje dzieciaki tę książkę będą uwielbiały. Pięknie pokazuje ona, że świat bez liczb nie istniej. 


W książce mamy przedstawioną historię liczb. Dlaczego i po co powstały, do czego służyły i służą, kto wymyślił liczby i jak się nimi posługiwano i oczywiście jak teraz służą nam liczby.

Całą tę wiedzę uzupełniają ilustracje. Przyznaję, że kolorystką i samą "kreską" bardzo przypominają mi ilustracje w książkach z cyklu "Wyprawy Profesora Astrokota".

 

Ilustracje bardzo wspomagają tekst, dopełniają go. Suche fakty, które czasami mogą nie być do końca jasne, zwłaszcza dla kogoś, kto nie ma jeszcze siedmiu lat, "podparte" ilustracjami stają są bardzo czytelne i zrozumiałe. 

 

I żeby nie było, moja córka jeszcze nie wszystko z tej książki ogarnia. Niektóre rzeczy są dla niej niezrozumiałe dlatego, że nie posiada odpowiedniej wiedzy o świecie. Na przykład nie wie jeszcze co to południk, albo co to strefy czasowe itp... ale to nie przeszkadza jej cieszyć się tą książką.

Książka jest świetna. Jak pisałam dzieciaki, które kochają, liczby będą zachwycone, ale myślę, że Ci, którzy ich nie lubią, mogą się po jej lekturze do nich przekonać. 

 

Potęga liczb. Jak liczby kształtują świat, w którym żyjemy
Autorzy: Isabel Thomas, Robert Klanten, Maria-Elisabeth Niebius ,Raphael Honigstein
Ilustracje: Daniela Olejnikova
Wiek: 6+

1 komentarz:

  1. Moja córka ma 5 lat i uwielbia tą książkę, dostała ją od którejś cioci. Przerobiliśmy ją już dwa razy i jeszcze co jakiś czas do niej wraca jak się nudzi.

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać