7 kwietnia 2022

Zajączkowe inspiracje od Kapitana Nauki

Na chwilę przed świętami przychodzę pozachwalać nowości od Kapitana Nauki. W ramach współpracy dostaliśmy, trochę gier do wypróbowania. Wybrałam cztery, które moje dzieciaki najbardziej sobie upatrzyły i do których regularnie wracają.
Nie wiem, czy warto to pisać, ale jak zawsze jakość wykonania jest tu pierwsza klasa i nie mam absolutnie się do czego przyczepić. Do tego oczywiście bardzo fajna szata graficzna, „Zakodowoany kosmos” czy „Gdzie jest zwierz?” baaaardzo cieszą oko.
No, ale to już od dawna Kapitan Nauka ma taki poziom, więc idźmy do polecajek.

Kapitan Nauka, Bazgraki bawią się i uczą


To zestaw trzech książeczek wielokrotnego użytku. Do nich dołączone są dwa piska suchościeralne. Zabawa polega na rozwiązywaniu rebusów, łamigłówek, zagadek. Jakby przy okazji dziecko uczy się liter i cyfr, a do tego ćwiczy rękę.

Nie spodziewałam się, że moja córka przepadnie przy tych książeczkach. Generalnie lubi rysować, malować i rozwiązywać zagadki. Wszystko to w tym pakiecie mamy, jednak ona szybko się nudzi i rzadko wraca do rzeczy, które już robiła. Tu jest inaczej.
Po rozwiązaniu wszystkich zagadek, mimo że zna, już odpowiedzi wraca do nich. Faktem jest, że wraca głównie po to, aby „po bazgrać”, ale dzięki temu ćwiczy rękę. Po drugie wraca, do tworzenia wzorków i rysunków. Po trzecie zaś wymyśla swoje własne „bazgrołki”. Od kiedy dostaliśmy te gry, nie ma dnia, żeby w tych książeczka nie rysowała. Specjalnie dokupiłam jej kolorowe pisaki suchościeralne, żeby mogła się bardziej „wyżywać” artystycznie.
Te kary oszczędzają mi sporo papieru :). 

 Bazgraki do kupienia są TUTAJ


Kapitan Nauka, Gra rodzinna Gdzie jest zwierz?


Trzeba zacząć od tego, że ta gra faktycznie wciąga dzieciaki. Nawet te, które nie bardzo jeszcze mają wiedzę potrzebną do wygrywania niektórych rozgrywek. Przede wszystkim jest bardzo ładna graficzne. Przyjemnie kolorowa dla oka. Ma to znaczenie w rozgrywkach i warto się z planszą do gry bliżej zapoznać.
Gra zaś polega na wędrowaniu pionkami ścieżką, na której znajdą się pola w żółtym i niebieskim kolorze. Do tych pól przypisane są karty, odpowiednio żółte i niebieskie. Na żółtych kartach mamy zagadki, na niebieskich polecenia odnalezienia jakiegoś zwierzaka, który znajduje się na planszy. Dla młodszych dzieci najbardziej ekscytujące jest odnajdywanie zwierzaków, starsze dzieciaki kręci odpowiadanie na zagadki. Co ważne w obu przypadkach można się czegoś o zwierzętach nauczyć. Aktualnie moja sześciolatka dzięki tej grze wie co to chwytnica czerwonooka, manta czy drzewołaz niebieski, syn już wie, jak żywi się mówka grzybiarka czy gdzie występuje żółw skórzasty.
Gra jest o tyle fajna, że zarówno starsze jak i mniejsze dzieci mogą ją wygrać, nie posiadając wielkiej wiedzy, bo nie tylko ona liczy się w rozgrywkach. 

 

Gzie jest zwierz? do kupienia jest TUTAJ


Kapitan Nauka, Gra do nauki kodowania Zakodowany Kosmos


Oto następca wielkiego hitu mojego syna, czyli „Zakodowanego Zamku”. Od niedawna grali w Zamek razem z siostrą, dlatego teraz moja córka, mimo że brakuje jej odrobinę do zalecanego wieku, to też próbuje swoich sił w rozgrywkach.

Gracze biorą udział w Międzygalaktycznym wyścigu pojazdów kosmicznych. Celem jest dotarcie do trzech międzygwiezdnych baz współzawodników. Dotrzeć tam możemy, układając własną trasę z żetonów, które losujemy. Po drodze mamy i przeszkody i pomoce, bo są i czarna dziury i komety i awarie itp... Gra wymaga sporo logicznego myślenia i jak nazwa sugeruje, uczy podstaw kodowania.
Syn mój grą jest zachwycony, córka odrobinę mniej, bo nie do końca sobie z nią radzi, choć się nie przejmuje niepowodzeniami. 

Zakodowany kosmos do kupienia TUTAJ


Kapitan Nauka, Gra logopedyczno – ruchowa Leśny Bal


Gra idealna na imprezy, bo idealna do wygłupów, choć w rzeczywistości to świetna pomoc logopedyczna. Tak jak są gry na imprezy dla dorosłych, to to jest gra idealna na imprezy przedszkolaków. Zabawa polega oczywiście na dotarciu do mety.
Mamy dwie trasy. Pierwszą poruszają się gracze, to gra kooperacyjna więc dla wielu osób przypisany jest jeden pionek. Drugą porusza się wiewiórka Kitka. Celem gry jest dotarcie przez graczy do mety, zanim zrobi to Kitka.
Na polach graczy znajdują się dwa symbole, jeden to ślad misia i na tych kartach znajdują się polecenia ruchowe, trzeba skakać, wspinać się na palce, chodzić na czworaka itp..., na kartach z symbolem żołędzia znajdują się polecenia, które ćwiczą buzię i język :), czyli ćwiczenia logopedyczne.
Każda rozgrywka to świetna zabawa, można się wygłupiać ile się chce i nie ma co kryć takie właśnie gry dzieciaki lubią najbardziej. A, że przy okazji zupełnie nieświadomie rozwijają swoją mowę, koncentracje, czy koordynację ruchową, no to już ich problem ;) 

 

Leśny bal do kupienia TUTAJ

 

Na koniec mam jeszcze dla Was zniżkę i to nie byle jaką. Na stronie Kapitan Nauka na hasło Srokao2022 dostaniecie -15% na wszystko. Rabat ten łączy się z innymi promocjami, więc niektóre rzeczy będzie można upolować z prawie 50% zniżką :D.  Rabat ważny do 16 kwietnia.

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać