21 kwietnia 2022

Hej, Przedziadku!

Nie bardzo mam zaufanie do książek artystów, zwłaszcza do książek, które piszą dla dzieci. Podchodzę do nich ostrożnie, ale nie nastawiam się do nich negatywnie. Tak też było z książką, o której chcę Wam dziś napisać, czyli "Hej, Przedziadku!". Jej autorem jest Paul McCartney, czyli jeden z muzyków legendarnego zespołu The Beatles.

Ta książka to przygodówka dla przedszkolaków. Bardzo kojarzy mi się ona z bajką "Wielka podróż Bolka i Lolka". No ale od początku. Bohaterami jest czwórka dzieci i Przedziadek. 

Przedziadek jest właścicielem magicznej busoli, która może przenosić naszą piątkę w miejsca z pocztówek. I na tym pomyśle opiera się cała książka. Dzieci wraz z Przedziadkiem przenoszą z miejsca na miejsce. 

Oczywiście miejsca te nie są takie zwyczajne, raz jest to rajska plaża, raz dziki zachód, a innym razem w góry.  Na miejscu dowiadują się odrobinę o miejscu, w jakim się znajdują i przeżywają jakąś przygodę. 


Myślę, że przedszkolaki będą bardzo zainteresowane książką. Jest napisana prosto, pobudza wyobraźnię, przemyca odrobinę wiedzy. Natomiast ilustracje, no one robią kawał znakomitej roboty. Całostronicowe i obłędnie kolorowe obrazki są świetne. Jest co oglądać, jest czym się zachwycać.

Muszę powiedzieć, że książka jest bardzo dobra. Tekst i ilustracje stanowią znakomitą całość. Jest ciekawie, zabawnie i kolorowo.


Autor: Paul McCartney
Ilustracje: Kathryn Durst

Wydawnictwo: Tekturka

2 komentarze:

  1. Chyba wkradł się chochlik w tytule ;) "...chcę Wam dziś napisać, czyli "Jej, Przedziadku!"...". Pozdrawiam

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać