3 lutego 2022

Legenda o Sally Jones

Nie wiem, co bardziej kocham w tej książce czy opowieść, czy ilustracje do niej. Połączenie tych dwóch rzeczy stanowi na pewno książkę znakomitą. Legenda o Sally Jones to cudowna opowieść, z zaskakującymi zwrotami akcji i pięknym zakończeniem. 

Zacznijmy jednak od początku. Tytułową Sally Jones jest gorylica. To jej przygody śledzimy przez całą książkę,  a wszystko to, ma miejsce przed stu laty. I ową różnicę w czasie najwspanialej oddają ilustracje. 

Opowieść jest pełna zwrotów akcji, kiedy już myślimy, że wszystko się udało, że nasza gorylica będzie już mogła wieść spokojne życie, to niestety wydarza się coś nieoczekiwanego. Osoby, które spotyka nasza Sally nie zawsze okazują się być tym, kim się nam wydają. 

Jednocześnie niestety jest to opowieść dość smutna. Naszą bohaterkę prawie do samego finału spotykają głównie niezbyt miłe rzeczy, bardzo ogólnie rzecz ujmując.

Książka ta trzymała w wielkim napięciu moje dzieciaki. Przeżywały każdą przygodę, każde nieszczęście i każdy zwrot akcji. To naprawdę nie często się zdarza, żeby książki, aż tak wpływały na ich emocje. Do tego wszystkiego te ilustracje, które tworzą niesamowity klimat. Jest i smutno i mroczno i melancholijnie i wesoło. Przede wszystkim jest pięknie.
Powtórzę to po raz kolejny, ta książka jest fantastyczna. Opowieść robi niesamowite wrażenie. Ilustracje są cudowne. Dawno, bardzo dawno żadna książka nie wzbudzała w moich dzieciach, ale i we mnie takich emocji. 


Legenda o Sally Jones

Autor: Jakob Wegelius

Wydawnictwo: Zakamarki

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać