9 grudnia 2021

Legendarne kradzieże. Na tropie największych złodziei w historii świata

Czy wasze dziecię rozważa zostać w przyszłości hmm.... złodziejem, a może ostatecznie policjantem 😁? Jeżeli tak mam dla Was, a w zasadzie dla Waszego dziecka świetną książkę w tym temacie. 

Już tak całkiem serio, jak to jest fajna i ciekawa książka. Jak ona jest cudnie wydana. 

Mam tu trochę taki picturebook poświęcony legendarnym kradzieżom. Treść nie byłaby tak ciekawa gdyby nie oprawa graficzna, oprawa graficzna nie powstałaby gdyby nie treść. Autorzy przedstawiają dziewięć naprawdę ciekawych i autentycznych historii. Każdy z rozdziałów zaczyna się krótką informacją na temat osoby lub osób, które danego przestępstwa się dopuściły, z jednym małym wyjątkiem, w którym sprawca nie jest znany. 

Druga część rozdziału to plan zbrodni. Czyli w zasadzie mamy krok po kroku rozpisane jak doszło do danej kradzieży. Kolejna część to śledztwo policyjne, czyli informacje co robiła policja. No i w zasadzie w finale naszej opowieści dostajemy informację, czy złodziej został złapany i jeżeli tak to, jaką karę otrzymał.
Poza cudownie zaplanowanymi opowieściami o kradzieżach, mamy absolutnie cudowną oprawę graficzną. W zasadzie każda kartka tej książki może zostać plakatem do powieszenia na ścianie. 

Strony stylizowane są na strony z gazet i utrzymane w takim trochę stylu pop-art. Do tego każda kradzież ma swój własny kolor. 

Książka jest przecudowna, niesamowicie wciąga, czyta się ją jak gazetę, a ilustracje cudownie dopełniają całość. Mój syn jest nią absolutnie zachwycony i uwielbia do niej wracać. Nie wiem, czy nie powinnam się zacząć martwić, bo rozkminia wpadki przestępców i mówi, że wie, co trzeba by było zrobić, żeby nie wpaść 😆.


Książka jest BOSKA!Autorzy: Julio Antonio Blasco, Soledad Romero Mariño 

Wydawnictwo: Znak

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać