15 lipca 2021

Woda źródło życia

Kolejna ekologiczna, a raczej o sprawach ekologii książka. 

To fantastyczna opowieść o wodzie, w której oczywiście przemycana jest wiedza o ekologii i o tym jak "zachowywać" się ekologiczne. Bardzo podoba mi się, że książka ta traktuje wodę jak bohatera biografii. Ponieważ mamy tu przedstawienie "narodzin" wody, czym się  owa woda zajmuje, jak zmieniało się nastawienie do wody, jak się jej używało i do czego jej używamy teraz.

Kolejnym ciekawym aspektem tej książki jest wyjaśnienie, że są różne rodzaje wód, że woda ma różne stany skupienia, że są różne sposoby uzdatniania wody i że nie każdy na tej ziemi ma tyle samo wody do swej dyspozycji. To uzmysławia nam, że żyjąc tu i teraz jestem w bardzo uprzywilejowanym położeniu.
Oczywiście w tych wszystkich informacjach bardziej i mniej oczywistych mamy przemycone, czasami tylko w formie takich przeczuć, ekologiczne wtręty. Sprawia to, że dzieciaki zaczynają, już w trakcie lektury zaczynają analizować temat i swoje zachowanie. 
Moim zdaniem to powinna być obowiązkowa książka w szkole. Temat wody jest tu potraktowanych bardzo szeroko, często aspekty, w których jest pokazywany, nie przyszłyby nam do głowy, a są naprawdę istotne.
Znakomita książka, cudownie ogarnięty temat, świetnie przedstawiony, zilustrowany, a przede wszystkim wyjaśniony. 

 

Gorąco polecam Wam tę lekturę, bo i dorośli mogą się z niej wiele dowiedzieć i wiele nauczyć!!!

 

Autorzy: Christina Steinlein, Mieke Scheier

Wydawnictwo: Babaryba
Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać