8 kwietnia 2021

Ziarna, Pestki, Orzechy, czyli te niesamowite nasiona

Kolejna książka przyrodnicza. Kolejna książka z ciekawostkami, kolejna książka, której po prostu nie mogłam się oprzeć. 
Z ziarnami, pestkami, orzechami mamy w zasadzie do czynienia na co dzień. Nie zastanawiamy się nad tym, a raczej nad nimi, po prostu są obecne w naszym życiu. Jednak są to bardzo ciekawe "twory", kiedy przyjrzeć się im bliżej są po prostu fascynujące.
Rycerz jak już wielokrotnie pisałam, uwielbia takie książki. Ciekawostki to to, co kocha najbardziej i chyba ma to po mnie. Tu takich wiadomości niekoniecznie powszechnie znanych mamy sporo. Mam też, sporo informacji, o których wiemy, ale nie bardzo sobie je uświadamiamy. Choćby fakt, że ziarna często pijemy ;) .
Każdy rozdział, a jest ich 45, zawiera w sobie zadanie dla czytelnika. Wprowadzenie do każdego z rozdziałów to taka jakby krótka historyjka opowiedziana przez jednego z dwóch bohaterów tej książki, którymi są  wróbel Wojtek i wiewiórka Tosia. Dostajemy masę odpowiedzi na pytania, nad którymi czasami się zastanawiamy, ale też na taki, który nigdy by nam do głowy nie przyszły.

Książka jest przecudna, znakomite wprowadzenie do świata roślin, ciekawostek z nimi związanych. Wiele z niej można się dowiedzieć, wiele zrozumieć i wiele rzeczy sobie uświadomić. 

Do tego, a raczej do tej wiedzy, mamy zabawne i wesołe ilustracje, które sprawiają, że książka przestaje być kompendium wiedzy, a staje się prawie komiksem 😉.  

 

Tekst: Szymon Jastrzębowski

Ilustracje: Justyna Kierat

Wydawnictwo: Multico Oficyna Wydawnicza


1 komentarz:

  1. Nie dziwne, że nie można sie oprzeć i nie kupić takiego cudeńka! Ciekawie ilustrowana książka, z pewnością spodoba sie każdemu dziecku ale i może rodzic dowie sie czegoś ciekawego! Pozdrawiamy Serdecznie - Zespół EEVI.pl!

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać