15 kwietnia 2021

Maria Skłodowska-Curie Światło w ciemności

Dobra, dobra przyznaję, się to ja nie mogłam się oprzeć tej książce, no dobra raczej temu komiksowi. To dla siebie ją wybrałam, o sobie myślała, tylko o sobie, nie o dzieciach 😅. Jest absolutnie zachwycający!!! 

Po pierwsze forma takiego trochę komiks sprawia, że jest to zdecydowanie przystępniejsza forma poznania tej genialniej kobiety. 

Po drugie przedstawienie Marii Skłodowskiej jako zwykłej osoby, bez patosu, bez udowadniania jej geniuszu już na pierwszych stronach  sprawia, że jest ona nam po prostu bliższa. 

Po trzecie mamy w tym komiksie pięć rozdziałów, każdy ograniczony przedziałem czasowym, które to rozdziały fajne porządkują biografię.

Forma komiksu, nie jest taką typową formą. Kadrami są całe strony, mamy mało dialogów, więcej jest narracji. Ilustracje często przypominają kolaż.  To do czego mogłabym się przyczepić to tekst pisany czcionką przypominającą pismo odręczne. Dzieciaki mają trochę kłopot z jego przeczytaniem. 
To, co jeszcze jest istotnie w tej historii życia, to znakomicie ukazane kłopoty Marii spowodowane tym, że była kobietą. Rycerz w niektórych miejscach był absolutnie oburzony i z nerwami odkładał czytanie. 
Książka jest zachwycająca, jej forma, treść, sposób podania wiadomości. 

Autorki: Frances Andreasen Østerfelt, Anja C. Andersen,
Ilustracje: Anna Błaszczyk
Wydawnictwo: Media Rodzina

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać