18 lutego 2021

Trzy pytania

Wydawnictwo tekturka, widzę ma nosa do ciekawych i bardzo ładnych książek 😀. Dziś mam do pokazania kolejną ich książkę, która zachwyca ilustracjami, ale też ciekawym tekstem, a raczej ciekawym przesłaniem. 

Trzy pytania, bo o tym tytule mowa jest napisana na podstawie opowiadania Lwa Tołstoja.

To co pierwsze w niej zachwyca to ilustracje, absolutnie czarujące i piękne akwarele. Bije od nich wielka łagodność, która sprzyja zastanowieniu się nad tekstem.  

 

Głównego bohatera, Mikołaja dręczą trzy pytania: "Kiedy jest właściwy moment na działanie?, Kto jest najważniejszy?, Jak odgadnąć, co należy zrobić?". Postanowił poszukać na nie odpowiedzi u swoich przyjaciół. Niestety ich wyjaśnienia, czy raczej ich punkt widzenia nie był dla niego satysfakcjonujący. Pozostawił więc udać się z tymi pytaniami do żółwia Lwa. 

Tekst, pytania i sama odpowiedź na owe pytania, czy może lepiej napisać rozwiązanie są oczywiście bardzo filozoficzne. Jednak co ciekawe rozważnie tego, zastanawianie się nad tym z tą książką jest bardzo przyjemne i bezproblemowe. Rycerzowi bardzo się takie rozważania podobają, włącza mu się wtedy tryb, a co gdyby i kmini tak kilka godzin. 
Znakomita książka, nie tylko do poczytania i niezastanowienia się, ale również do pooglądania!!!

 

Tekst i ilustracje: Jon J. Muth

Wydawnictwo: Tekturka
 


2 komentarze:

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać