4 lutego 2021

Klimatyczni

Znakomita książka o ekologii, ochronie środowiska i miłości do otaczającego nas świata. Klimatyczni na przykładach siedmiu zwyczajnych-niezywczajnych ludzi udowadnia, że każdy z nas może zmieniać świat. Pozwala uwierzyć, że aktywne uczestnictwo w procesie zmian jakie się dokonują w naszym otoczeniu ma duży wpływ na naszą przyszłość. 

Basię i Witka czyli naszych bohaterów w świat ekologii wprowadza żółw Tymoteusz. To on opisuje im historie ludzi, którzy przez swoją działalność, mądrą postawę i przede wszystkich chęć pomocy realnie zmieniają świat. 

Każda opowieść udowadnia, że bycie eko i dbanie o naszą planetę nie jest w cale takie trudne, że można zacząć od małych kroków, które z czasem mogą zmienić się w coś większego. Podsumowanie każdego rozdziału to podpowiedź autorki nazwana "Coś dla Ciebie , Czytelniku". To tu mamy podsunięty pomysł co możemy zrobić, zorganizować aby pomóc naszej planecie.
Znakomita książka. Moim zdaniem i dla dzieciaków i dla dorosłych będzie czymś, co jest ciekawe, interesujące i pomocne. Świetna rzecz!

 

Tekst: Olga Ślepowrońska

Ilustracje: Weronika Żurowska

Wydawnictwo: Tekturka


Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać