3 grudnia 2020

Gotuj z Alą i Antkiem

Pamiętam, kiedy będąc jeszcze w podstawówce na półce z książkami o gotowaniu mojej mamy  odkryłam książkę "Nastolatki gotują". Zasiadłam do niej wieczorem, a potem pół nocy przeglądam ją pod kołdrą. Padłam nad ranem. Szczęście moje polegało na tym, że był to piątek i nie musiałam wstawać rano do szkoły. Wszystkie przepisy jakie tam znalazłam wydawały mi się proste w wykonaniu, ale też niezwykle "wyrafinowane" :). Potrzebowałam pozbyć się rodziców z domu, żeby móc w spokoju eksperymentować. Okazja trafiła się szybciej niż myślałam i tydzień później "zaskoczyłam" moich rodziców wystawnym podwieczorkiem w postaci lemoniady w oszronionych cukrem szklankach (szczyt luksus😂) i kruchych (tylko lekko przypalonych) babeczek z owocami i galaretką. 

Sama była sobą zaskoczona jak dobrze mi poszło. Pamiętam również to uczucie satysfakcji kiedy bez żadnego nadzoru czy pomocy ze strony rodziców coś upiekłam. 

"Gotuj z Alą i Antkiem" jest właśnie taką książką, która pozwala dzieciakom na całkowitą samodzielność w gotowaniu.  

Rycerz ogarnia przepis, ja dostarczam składniki i przybory, resztę robią sami.  No może poza wkładaniem do piekarnika czy gotowaniem. Duma z tego, że coś robią samodzielnie jest ogromna. Ba nawet sprzątanie po sobie jest wtedy zabawne. 
Przepisy proste i fajne. Kto zna bloga Alaankowe BLW ten wie, że tu nie ma skuchy. Wszystko opisane w przystępny sposób. Do tego znakomite ilustracje, z których po prostu i bez tekstu wiadomo co co chodzi. Nasza Masza, czyli osoba nie umiejąca jeszcze czytać doskonale radzi sobie z dozowanie składników na podstawie ilustracji.
Świetna książka dla dzieciaków w której nie tylko chodzi o gotowanie, ale i porządne odżywianie. 

Moje dzieciaki ją uwielbiają
 

 

Gotuj z Alą i Antkiem
Autorzy: Joanna Anger, Anna Piszczek
Wydawnictwo: Alaantkoweblw

 

Książka do kupienia TUTAJ

1 komentarz:

  1. Bardzo ciekawa książeczka! Na pewno warto rozważyć jej zakup, szczególnie teraz - w okresie przedświątecznym :)

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać