13 sierpnia 2020

Wielki dzień Małej Króliczki

Nasza Masza jest wielką fanką królików, ma swojego ulubionego "królisia" z którym śpi i bez którego nie zaśnie dlatego kiedy zobaczyłam tę książkę nie zastanawiałam się długo i ją kupiłam. Zdarzają mi się takie impulsywne zakupy książek, są one jak się domyślacie bardzie lub mnie udane. Tym razem zakup mi się bardzo udał.
Książka w sam raz dla przedszkolaków. Napisana prostym, zrozumiałym językiem książka. Trafiająca do małych dzieci, tłumacząca im świat, a może lepiej napisać pokazująca, że świat może być lepszy i warto go takim czynić.
Tytułowa Mała Króliczka się nudzi, nie ma się z kim pobawić. Dziadek zaprasza ją do spędzenia z nim dnia, w zasadzie to prosi ją o pomoc. I zaczyna się przygoda. Dziadek z wnuczką wędrując przez las pomagają kolejnym zwierzętom. Okazuje się, że małe gesty, drobna pomoc, czy nawet sama chęć pomocy mogą wiele zmienić. Książka pokazuje dzieciom jak ważna jest przyjaźń, bezinteresowna pomoc, szacunek.
Cudowna historia świetnie podbita ilustracjami. Miłe dla oka, łagodne obrazki sprawiają, że treść jest przyswaja w taki oczywisty sposób.
No przeurocza lektura dla najmłodszych.

Autor: Swapna Haddow
Ilustracje: Alison Friend
Wydawnictwo: Wilga

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać