2 kwietnia 2020

Zły dotyk. NIE!

Kolejna książka, która jest bardzo potrzebna. Książka, którą każdy powinien mieć na półce, nie ... każdy powinien przeczytać, a potem dać do przeczytania dziecku lub przeczytać dziecku. Temat pedofilii jest bardzo trudny.
Jak przedstawić dziecku, małemu dziecku problem, żeby wyczulić go nie niektóre sytuacje, zachowania i postawy żeby go nie wystraszyć?
Książka przeznaczona dla dzieci od siódmego roku życia.
Po pierwsze mamy info "Dla dorosłych", w którym nieprzekonanych o tym, że o temacie pedofilii należy z dziećmi rozmawiać jest kilka argumentów dlaczego jednak należy to robić.
Po drugie sześć historii opowiedziane jest w formie krótkiego komiksu, co na pewno trafi do wielu dzieci. Po trzecie zaś, po każdej historii mamy informację jak dziecko powinno się zachować w danej sytuacji.
Podoba mi się wyważony sposób opowiedzenia o tym jak dziecko powinno się zachować w danej sytuacji. Podoba mi się, że za każdym razem mamy informację, że to nie tak, że wszyscy dorośli są źli, że są tylko wyjątki na które warto zwrócić uwagę. Temat jest trudny, wymaga rozwagi i tej w tej książce nie brakuje.
Jestem po pierwszych rozmowach z Rycerzem na temat pedofilii. "Przerobiliśmy" trzy rozdziały. Na razie wydaje mi się, że idzie nam dobrze, głównie dzięki tej książce. Przyznam, że czytałam ją kilka razy, i za każdy razem kiedy chcę z synem o niej porozmawiać najpierw sama czytam ją ponownie.

Polecam Wam gorąco tę książkę. Cieszę się, że jest na naszym rynku, cieszę się, że ją mam.

Autor: Delphine Sauliere, Gwénaëlle Boulet
Ilustracje: Marie Spenale
Wydawnictwo: Muchomor

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać