23 kwietnia 2020

Penny Pepper

Kolejne książki o "detektywistycznym" motywie na naszej półce. Niby to moje ciągoty, ale widzę, że Rycerza wciągają takie lektury. Te zaś mają tę przewagę nad innymi tego typu pozycjami, że napisane są w formie pamiętnika/notatnika. Czyta się ją lekko i przyjemnie, tekstu wydaje się mniej i Rycerz nie lubiącą specjalnie samodzielnie czytać sam po nią sięgał.
Główną bohaterką i jednocześnie autorką pamiętnika jest 10 letnia Penny Pepper i z jej perspektywy ów pamiętnik jest pisany. Realizm narracji dziesięcioletniej dziewczynki podbijają ilustracje i "odręczne" notatki. Tym bardziej jest to ciekawe dla Rycerza, bo ma wrażenie czytania notatek kogoś w swoim wieku.
Same historie są ciekawe, na tyle "zawiłe" że do końca trzymały Rycerza w niepewności. Dążył do skończenia książki bardzo, widziałam że nie mógł się doczekać tego co będzie dalej po każdej kolejnej przygodzie.
Muszę przyznać, że sama także bawiłam się bardzo dobrze przy tych książkach przede wszystkim dlatego, że są naprawdę lekko napisane, historia fajnie, płynnie się układa, nawet opisy z perspektywy dziecka chwilami abstrakcyjne i no absurdalne po prostu dodają miłego smaczku.

Jeżeli szukacie ciekawych powieści z zagadkami dla dzieci to te powinny  Was zainteresować. Jeżeli Wasze dziecko nie przepada za samodzielnym czytaniem tu może się udać przekonać go do tego.

Autor: Rylance Ulrike
Wydatnictwo: RM 

1 komentarz:

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać