7 listopada 2019

Zwierzaki Cudaki, Zwierzaki Zwyklaki

Wydawnictwo Dwie Siostry jak już wydaje jakieś książki to nie ma przebacz, zawsze są ciekawe, zawsze są interesujące, zawsze rozbudzają ciekawość świata.
Te dwie nie są wyjątkiem od tej reguły.
Wiecie doskonale, jeżeli śledzicie czwartkowe wpisy książkowe, że uwielbiam książki o zwierzętach. Mam/mamy już ich sporą kolekcję i są to naprawdę róże pozycje od prawie naukowych, przez przewodniki, atlasy po opowieści o zwierzętach. Coraz trudniej jest mnie czymś zaskoczyć, a tym razem się udało.
Mamy tu zbiór ciekawostek o ciekawych zwierzętach i zbiór ciekawostek o "zwyczajnych" zwierzętach, które mogą takie zwyczajne nie być jak dowiemy się o ich tajemnicach.Zwierzaki zwyklaki przybliżają nam zwierzaki z którymi w zasadzie mamy do czynienia na co dzień. 
Zwierzaki cudaki to już zbiór zwierzaków które spotykamy na co dzień, ale  również tych które rzadko kto widuje. Obie książki wciągają i rozbudzają ciekawość. Obie książki pozwalają lepiej poznać zwierzęta. I obie te książki są typowo nietypowe :).
Do tego świetne ilustracje, linoryty które dodają klimatu, coś jakby człowiek czytał stare opracowania. Bardzo ciekawy pomysł i bardzo mi się podoba.
Jeżeli macie w domu wielbiciela przyrody, no dobra nawet jeżeli nie macie a chcecie mieć :) to musicie mieć te książki.

Autor: Bibi Dumon Tak
Ilustracje: Fleur van der Weel
Wydawnictwo: Dwie Siostry

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać