14 lutego 2019

Szukaj. Znajduj. Baw się

Kartonówek nigdy dość ;). Nasza Masza uwielbia zgadywanki, zadania do rozwiązywania, łamigłówki itp... Takie zabawy potrafią zająć ją na długi czas. Te książki idealnie wpisują się w tą tematykę. Kartonówki z mnóstwem szczegółów, które na pierwszy ogień dają podpowiedź jak można się bawić.
Na każdej stronie zadanie do wykonania, a zadaniem jest znalezienie zwierzaka, przedmiotu itp...Oczywiście po pierwszym rozwiązaniu zagadka jest spalona bo dziecię doskonale pamięta gdzie znajduje się zagubiony obiekt. Nasza Masza jednak dzielnie udaje, że jednak zapomina ;) więc po którymś radzie z kolei nawet nie trzeba czytać jej zagadki tylko "czyta" ją sobie sama.
Ilustracje się bardzo fajne, zabawne kolorowe, przyciągające wzrok, ale nie rozpraszające. Zarówno wersja ze zwierzakami jaki i z miastem jest urozmaicona i nie obejmuje tylko jednej "lokacji". Zwierzaków szukamy w lesie, parku, górach, zoo, dżungli, ogrodzie i w morzu. W mieście odwiedzamy zaś ulice, stare miasto, blok, sklep, autobus, targ i teatr.
Taka różnorodność sprawia, że książki szybko się nie nudzą i to kolejna ważna sprawa.
Kolejne kartonówki warte uwagi ;)

Miasto zagubionych rzeczy
Zagubione zwierzaki
Ilustracje: Katarzyna Urbaniak
Wydawnictwo: Wilga

2 komentarze:

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać