8 stycznia 2019

Czym się różni fotoksiążka Printu od fotoalbumu Printu?

Kiedy pojawia się wpis o fotoksiążce od Printu zawsze prędzej czy później pojawia kilka pytań czy wiem może jaka jest różnica między fotoksiążką, a fotoalbumem i co warto wybrać.
Tak się składa, że wiem jaka jest różnica bo mam i fotoalbum na stanie i fotoksiążkę, co lepiej wybrać. Z tą opcją "co lepiej" jest tak, że w tym wypadku to kwestia gustu i oczekiwań.

Fotoksiążka przypomina książkę w twardej oprawie, fotoalbum przypomina kartonówkę - nawiązującą do książek dziecięcych. Oznacza to tyle, że fotoalbum trudniej zniszczyć małym rączkom. Grube kartonowe strony fotoalbumu faktycznie przypominają trochę stare albumy ze zdjęciami do których wklejało się fotki. Przez swoją konstrukcje album jest oczywiście cięższy, grubszy i sprawia wrażenie solidniejszego. Fotoksiążka przez swoją "delikatność" wydaje się być "elegantsza" ;). To jak pisałam jest jednak wszystko kwestią gustu.
Kolejną różnicą jest okładka. W fotoalbumie ma ona taką samą formę jak strony czyli jest gruba i kartonowa. Wybieracie opcję papieru w macie lub błysku i zarówno strony jak i okładka są w takiej samej formie. W fotoksiążcę wybieracie rodzaj oprawy i wybieracie również papier z jakiego wykonane mają być strony i w grę wchodzi tutaj błysk lub mat.  Ponieważ fotoalbum jest otwierany na płasko to daje jeszcze jedną możliwość. Można ułożyć tak zdjęcie żeby przechodziło przez dwie strony, czy też obejmowało całe dwie strony i będzie to wyglądać dobrze i w będzie w całości. W fotoksiążce nie uda się to za bardzo, ponieważ ma ona szyty grzbiet.
To są takie główne i podstawowe różnice. Poza tym oczywiście w obu przypadkach mamy bardzo ładne i staranne wykonanie. Kolory są fajnie odwzorowywane. Sporo gotowych szablonów do wybory, choć ja muszę przyznać, że rzadko z nich korzystam.

Naprawdę bardzo ciężko jest mi wskazać faworyta z tych dwóch opcji.Tym bardziej, że i nasi dziadkowe którzy co roku dostają te książki w prezencie czy to na mikołaja czy na właśnie zbliżający się dzień Babci i Dziadka sami są trochę podzieleni. Jedni wolą fotoalbum bo łatwiej przewracać grube kartki i jest solidniejszy, drudzy wolą fotoksiążkę bo im na półce ładnie pasuje ;).
Gdybyście chcieli zamówić fotalum lub fotoksiążkę na Dzień Babci i Dziadka to najlepiej złożyć je do 14/01 bo wtedy macie gwarancję dostawy do 21/I

Strona producenta TUTAJ Aaaa mam jeszcze Link do pobrania zniżki 40 zł na fotoksiążkę - https://printu.pl/lp/srokao40-dbd/

Prześlij komentarz

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać