16 października 2018

Pobierz krew w domu

Mam to szczęście, że jestem córką pielęgniarki. Pielęgniarki z prawdziwego zdarzenia, która umie i zrobić zastrzyk i krew pobrać. Szczęście polega na tym, że większość swojego życia pobieranie krwi czy zastrzyki nie były dla mnie czymś nieprzyjemny czy kłopotliwym. Do czasu jednak. Mamy mojej nie było, a ja miałam iść na pobranie krwi w końcówce ciąży. Lato, upał, ja z balonem z przodu dotoczyłam się do przychodni. Od ludzi czarno, co tu kryć głównie starsze osoby. Zaduch, gwar i ten charakterystyczny zapach przychodni, czyli środki do dezynfekcji i pot. Stanęłam w kolejce do rejestracji. Głodna i zasapana. Przede mną babcie i mamy z małymi dziećmi, za mną coraz większa kolejka. Usiąść nie ma gdzie, no chyba że na podłodze, ale z tej mogłabym nie wstać w odpowiednim momencie, więc nie ryzykuję i stoję. Przy rejestracji otrzymuję nobilitujący numerek pt. "dla kobiet" w ciąży. W teorii mający sprawić, że wejdę na pobranie wcześniej w praktyce hmm....
Cała ta przyjemność trwała prawie dwie godziny. Wtedy też dotarło do mnie jak wiele szczęścia mam mając pod ręką pielęgniarkę.

Dlatego teraz  kiedy zgłosiła się do mnie platforma UPACJENTA.PL z pytaniem czy nie chciałabym napisać o ich usługach nie zastanawiałam się długo. Pomysł, że nie muszę nigdzie chodzić, że umawiam się na termin jaki mi pasuje i w miejscu w jakim mi pasuje jest po prostu świetny w swej prostocie. Specjalista przyjeżdża, pobiera krew i mam to z głowy.

Na razie mieszkanki Warszawy, Krakowa, Poznania, Wrocławia, Katowic i Łodzi mogą skorzystać z takich usług, ale ... całość jest rozwojowa więc w przyszłości miejscowości z takimi usługami może być więcej. Wiem już, że niedługo Rzeszów, Trójmiasto i Szczecin będą też obsługiwane.

Jak to wygląda?
Wszystko można załatwić on-line.
1. Wejść na stronę www.upacjenta.pl/wizyty
2. Podać adres, pod którym ma zostać zrealizowana usługa pobrania krwi.
3. Wybrać spośród badań dostępnych na platformie co konkretnie nas interesuje.
4. Wybrać termin realizacji usługi oraz specjalistę.
5. Opłacić usługę.
6. Otworzyć drzwi specjaliście, dać sobie pobrać krew.
7. Odebrać wyniki on-line.

Za co płacimy?
1 . Płacimy za koszt dojazdu, pobrania materiału i zawiezienia go do laboratorium.
W przypadku, gdy pobranie zamawiane jest dla więcej niż jednej osoby (lub całej rodziny), za koszt dojazdu i pobrania płacisz tylko raz.
2. Badania. Koszt badań ustalany według cennika firmy Diagnostyka, która wykonuje badanie. Na wszystkie badania zamawiane za pośrednictwem platformy otrzymujesz 5% rabat w stosunku do cennika stacjonarnego.

Dla kogo?
No dla wszystkich :). A tak serio moim zdaniem.
 • Jak jest się w ciąży i ma się już dość wszystkiego, a szczególnie stania w kolejkach. 
 • Jak ma dziecię bojące się przybytków zwanych przychodniami (patrz moja córka). Przychodzi kobitka do domu, krew pobiera w domowych warunkach. 
 • Jak ma się dwójkę dzieci w tym jedno ma mieć pobraną krew, a drugie jest za małe żeby je samemu sobie zostać. Miałam ten dylemat kiedy młody był chory, a młodej nie miałam z kim w domu zostawić. To jak ogarnąć rzeczywistość?
 • Jak trzeba mieć zrobione badania i być w pracy.
 Gdybyście kiedyś potrzebowały podobnej usługi to daję Wam cynk, że jest, że skorzystać można. U mnie w mieście jeszcze nie ma. Na szczęście mam osobistą pielęgniarkę pod ręką.


P.S. Na platformie można zamówić nie tylko domowe pobranie krwi, ale także inne usługi położnicze (w tym domowe KTG: www.upacjenta.pl/ktg).

4 komentarze:

 1. O świetna sprawa . Mam rodziców w wieku 77 , w tym jednego nie da się zostawić samego w domu, a drugie trzeba zawieść na badanie. Ale niestety doczytałam, gdzie można skorzystać z usługi i mieszkanie na wsi tego nie ułatwi. Dobrze, że niektórzy lekarze jednak dojeżdżają do domu.

  OdpowiedzUsuń
 2. Korzystaliśmy! Było zamawiane do osoby o niskiej odporności po przeszczepie, żeby nie stała w kolejce wśród chorych. Myślę, że warto wiedzieć, że jest taka opcja, bo nigdy nie wiadomo...

  OdpowiedzUsuń
 3. "W praktyce mający sprawić, że wejdę na pobranie wcześniej w teorii hmm...." - a nie odwrotnie? :);)

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać