15 listopada 2017

Mikołajkowe propozyje z Zielonymi Zabawkami

Młoda robi się coraz większa i prawdę powiedziawszy nie przejawia ciągot do zabawek klasyfikowanych jako te tylko dla dziewczynek. Dla mnie to lepiej bo nie wiedziałabym co wybrać, co kupić. Z drugiej jednak strony kiedy przyjdzie już ten czas będę w nie lada rozterce. Poszukuję, alternatywy dla autek i śrubek, ale jeżeli nie zainteresują one, owe alternatywy Rycerza to i nasza Masza nie będzie chciała na nie spojrzeć.
Chcę Wam pokazać kilka pewniaków nad którymi się wahałam. To co z nich wybrałam też Wam pokażę, a że nasza Masza dostała kilka tych zabawek na urodziny powiem Wam też czy się sprawdziły czy nie.

Zabawki do kąpieli

To  podstawa. Przerobiliśmy już kubeczki, butelki, łyżeczki, zakrętki, samochody, zabawki do piasku itp... Chciałam coś innego. Wybrałam sześć rzeczy.
1. Hape, Kąpielowa zabawka do wanny Fontanna z misiem - KLIK
2. Hape, Kolorowe wiaderka - KLIK
3. Skip Hop, Komplet kolorowych kaczuszek do zabawy- KLIK
4. Gowi, Przezroczysta pompa wodna - KLIK
5. Gowi, Niebieskie Lejek - KLIK
6. Haba, Ręczny mikser - KLIK
Ostatecznie padło na
Jak widzicie jeszcze trochę mokre bo w codziennym użyciu. Od kilku tygodni to nasz absolutny hit. Kubek robiący "descyk" i pompa do wody. Nie wiem co bardziej kochają. Choć podział na użytkowanie jest dość jasny Rycerz pompuje wodę do kubka, który obsługuje nasza Masza. Cudne rzeczy.

Kulordomy

To kolejna miłość moich dzieci. Ta spadająca kulka sprawia, że potrafią wyłączyć turbodoładowanie i patrzeć jak zaklęci, albo budować kolejne konstrukcje. Oczywiste więc było, że będę szukać kolejnych zabawek tego typu. I ponownie wybrałam sześć rzeczy.

1. Small Foot, 5-metrowy tor dla kulek z automatyczną windą "Space" - KLIK
2. Small Foot, Zjeżdżalnia dla samochodzików - KLIK
3. Goki, Zakręcona zjeżdżalnia dla kulek - KLIK
4. Small Foot, Zjeżdżalnia "Zielone światło" - KLIK
5. Goki, Kulodrom i przybijanka dla dzieci - KLIK
6. Plan Toys, Tor kulkowy, kolorowy kulodrom "Deluxe" - KLIK
Kulodrom/przybijanka z Goki. Najbardziej podoba mi się, że jest to i przybijanka i kulodrom w jednym. Nie ograniczamy się tylko do jednej zabawki. Radochy z zabawy jest cała masa. Okrzyków "Karolciu, Karolciu tu trzeba poprawić" nie sposób zliczyć, a jak się uda jest wielka euforia.
Wybrałam jeszcze jedn tor. Czeka on jednak na Mikołaja. To bardziej moje spełnienie życzeń ;)

Kulodrom z windą jeżeli tylko się sprawdzi to kupujemy kolejne tego typu konstrukcje zwłaszcza wersję świecącą czyli "Wenus". :)

Zabawa "w dom"

Nawet nie wiem jak zaklasyfikować te zabawki. To właśnie próba wprowadzenia zastępstwa dla samochodów. Jakoś nie przyszło mi do głowy, żeby kupować takie zabawki dla Rycerza gdy był mały. Ona dostawał drewnianą łychę i stary garnek i się bawił. Jednak taka zabawa była od wielkiego dzwonu. I znowu wybrałam kilka rzeczy. Fajnych, drewniany.
1. Hape, Zestaw kuchenny dla dzieci do zabawy - KLIK
2. Goki, Kolorowy robot kuchenny z drewna - KLIK
3. Sevi,Drewniany zestaw do sałatek - KLIK
4. Hape,Drewniany zestaw do herbaty dla dzieci "Zielony akcent" - KLIK
5. Sevi,Zestaw deserowy "Słodka lodziarnia" - KLIK
6. Goki, Kasa dla dzieci na korbkę - KLIK
Ostatecznie stanęło na
No i cóż. Masza dostała to na urodziny i ...jest zakochana. Podobnie jak Rycerz. Zarzekł się, że nie będzie bawił się w herbatki z siostrą i jakże się mylił. Nie dość, że sam nauczył ją jak ma ową herbatkę parzyć to jeszcze serwują sobie do niej lody ;) .
Jeżeli macie jakieś sprawdzone zabawki z tych "kategorii" podzielcie się koniecznie informacją. Nadal szukam czegoś na gwiazdkę :).

3 komentarze:

  1. U nas króluje zestaw małego lekarza. Wszystkie zabawki muszą być zbadane.

    OdpowiedzUsuń
  2. U nas z kuchennych rzeczy bardzo sprawdza się drewniana pizza zeskładnikami które można dowolnie komponować i owoce do krojenia....każde dziec,które nas odwiedza od razu zmierza w kierunku zabawkowej kuchni :)

    OdpowiedzUsuń
  3. u nas warzywa do krojenia z goki, corka je uwielbia

    OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać