18 sierpnia 2016

Koń w kapeluszu i szczyt szczytów

Nie mogłam się zdecydować którą z tych gier pokazać Wam pierwszą. Zdecydowałam więc, że pokażę obie.

Firmę Goki uwielbiamy od dawna. Staranność wykonania zabawek i pomysłowość to główne cechy ich produktów. Dlatego gdy tylko nadarzy się okazja nabywamy coś od nich.

Tym razem wybór padł na Wyścig na szczyt. Rycerz jak tylko zobaczył grę chciał grać w nią kilka razy dziennie przez prawie dwa tygodnie. W pewnym momencie już mi się ulewało wspinaczkami górskim :).
 Co mogę Wam napisać o grze? Jest świetna i pomysłowa. Wchodzimy ludzikami na szczyt, musimy uważać, żeby nie spaść. Trzeba kombinować każdy ruch. Oczywiście z Rycerzem nie da się grać cięgle według jednych  zasad, więc podczas kolejnych rozgrywek gra ulegała modyfikacją. A możecie wymyślić naprawdę wiele kombinacji alpejskich :)
Kolejnym plusem gry jest to, że jest dwustronna jeżeli znudzi Wam się jedna strona, myk myk na drugą. Ba Rycerz potrafiła grać sam ze sobą, a w zasadzie bawić się we wspinaczkę.

To jedna z fajniejszych gier jakie mamy. Polecam Wam gorąco. Rozwija nie tylko intelektualnie, ale i manualnie - to sztuka przemieszczać ludzika małymi palcami :)

Druga gra to chyba znana wszystkim Zgadnij kim jestem , ale trochę nie typowa i moim zdaniem fajniejsza od tych marketowych plastikowych cudów :).
Po pierwsze jesteśmy zwierzętami. I nie było by nic w tym dziwnego gdyby na przykład koń nie miał kapelusza, a kot kolczyków czy blond włosów :). Za każdym razem gdy gramy w tę grę jest cała masa śmiechu.
I jak to u nas bywa modyfikujemy sobie zasady wedle uznania. Czasami nie wolno zapytać o to jakim zwierzęciem jestem, a czasami nie wolno pytać o kolory itp...
I znowu gdy znudzą nam się zwierzęta kopytne możemy sobie odwrócić grę na drugą stronę i już szukamy konkretnego psa lub kota :) . Wyeliminowane zwierzaki skreślamy pisakiem suchościeralnym.
Teraz sobie uzmysłowiłam, że chyba mam pierwszy raz do czynienia z firmą Janod. Kilka razy przymierzałam się do zakupu ich produktów, ale jakoś nie wyszło.
To co mogę powiedzieć na podstawie tej gry. To jest ona bardzo porządnie wykonana. Jedyny minus, to zamknięcie na wsuwanie - boję się, że Rycerz nie należący do cierpliwych w najbliższym czasie je potarga.

Szukacie gier na deszczowe jesienne popołudnia rozważcie zakup tych :)

Gra Wyścig na szczyt do kupienia TUTAJ
Gra Zgadnij kim jestem do kupienia TUTAJ

PS.
Sklep Hoplik daje 10% rabatu na zakupy na hasło SrokaoHoplik rabat ważny jest do końca sierpnia. 

6 komentarzy:

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać