12 września 2013

Przygody Tappiego z Szepczącego lasu

Tak się składa, że jednym z rytuałów naszego dnia, a raczej zasypiania jest czytanie bajek. Od jakiegoś miesiąca okazuje się, że bajka ma być długa i treściwa inaczej nici z zasypiania. Przerobiliśmy już "Kometę nad doliną Muminków", "Baju Bajki" teraz przyszła pora na Tapppiego.
Książka o przygodach wikinga zwanego Tappim jak na dziecię wielbicieli Thorgala nader trafiona :). No i poza tym autor Tapiego czyli Marcin Mortka dedykuje tą książkę synowi swojemu uwaga Michałkowi :).

Bardzo ciepła książka o życiu po prostu. O tym, że warto mieć dobre serce dla wszystkich, że pozory mogą mylić, że przyjaźń jest na wyciągniecie ręki. O tym co w życiu ważne.

Dwanaście wciągających opowieści, każda inna, ale każda ze sobą związana. Dodatkiem do ciekawej treści są ilustracje w czarno-białej kolorystyce, bardzo wprowadzające w klimat książki.

Ciekawe jak młody będzie ją odbierał jak podrośnie. Na razie zapytany wieczorem co czytamy woła "O Tippim!"

Autor: Marcin Mortka
Ilustracje: Marta Kurczewska
Wydawnictwo: Zielona Sowa

13 komentarzy:

 1. ilustracje bardzo w moim guście

  OdpowiedzUsuń
 2. od kiedy, którego miesiąca, można zacząć czytać dziecku? kiedy jest na pewno za wcześnie?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Już w ciąży można czytać na pewno nie zaszkodzi :)

   Usuń
  2. Moim zdaniem nie ma czegoś takiego jak czytanie za wcześnie. Z początku mogą to być rymowanki, krótkie wierszyki, coś prostego i wpadającego w ucho. POźniej dzieci same będą się upominać o to by im czytać :)

   Usuń
  3. Z czytaniem nie ma, że za wcześnie:)

   Usuń
 3. świetna książeczka - czarno białe ilustracje bardzo mi się podobają w książkach dla dzieci - no i fakt, że jest dedykowana dla Michałka również nam pasuje :)))

  OdpowiedzUsuń
 4. Jeszcze nie miałam do czynienia z tą książką. Obecnie do snu wałkujemy Alicję z krainy czarów. Nie wiem, ile z tego dziecię rozumie, ale zasypia bardzo szybko. A mama czyta dalej ...

  OdpowiedzUsuń
 5. nie miałam do czynienia z tą książką, ale podobają mi się ilustracje i Twoja opinia:) co prawda mój B. jeszcze nic by nie zrozumiał, ale uwielbiam kompletować dla niego książeczki:)

  OdpowiedzUsuń
 6. brzmi interesująco-sprawdzimy kiedyś :) póki co stera książek czeka.U nas na tapecie aktualnie:"Tupcio Chrupcio" i "Muminki"

  OdpowiedzUsuń
 7. Oooo moj maz to bylby duzym fanem tej ksiazki :) A od kilku dni nie wyobrazamy sobie zasypiania przy "Pierwszej Ksiedze Muminkow", czytanej glosem taty. Ja padam pierwsza :p

  OdpowiedzUsuń
 8. Czy nie ma Pani może w sprzedaży pierwszej części: Przygody Tappiego z Szepczącego Lasu??

  OdpowiedzUsuń

Dziękuję za komentarz
Jeżeli podajesz skład kosmetyku podaj jego nazwę i producenta
Analizuję TYLKO kosmetyki dla kobiet w ciąży i dzieci
Zanim zadasz pytanie sprawdź czy ktoś już o to nie pytał, używaj również wyszukiwarki blogowej.

Przycisk Whatsapp działa tylko na urządzeniach mobilnych

Wpisz słowo i wciśnij enter, żeby wyszukać